Apple Music ќе започне да ни испраќа известувања со новости од нашите омилени уметници

Apple продолжува да ги подобрува своите услуги, ние веќе го видовме со Издание на iOS 13.4, во кој iCloud го имаше долгоочекуваното подобрување на можноста за споделување папки, но не само што го подобруваат iCloud (покрај додавањето на поддршката за глувчето и trackpads во iPadOS) ... Apple Music продолжува да напредува и сега сакаат да ни испраќаат известувања ... Сакале или не Apple сака да бидеме посвесни за социјалната мрежаПо скокот, ќе ви кажеме повеќе за овие известувања што наскоро ќе започнете да ги гледате дали сте претплатени на Apple Music.

Како што можете да видите на сликата погоре, Apple сака да бидеме свесни за сè што се случува околу нашите омилени уметници, а тоа е дека сега подгответе се да ни испратите известувања за нови албуми, синглови и видеа на сите наши омилени уметници од нашата книжарница. Новина што ќе се појави најавена на pop-up екранот што ќе ни овозможи да ги активираме сите известувања или да ги прилагодиме според нашите вкусови. Вкусови кои можат да се движат од одлучува за видот на изданието за кое сакаме да бидеме известени, кои уметници да ги следат, итн ... Сето ова, така што известувањата се корисни, но не и инвазивни.

Нови известувања што многумина од вас веќе можат да ги испробаат, за да дознаат дали веќе ги имате на располагање, одете на Apple Music на вашиот iPhone или iPad, ако не го видите скокачкиот екран на овие известувања ќе треба да почекате малку подолго ... Apple веќе испраќаше повремено известување во минатото, но се чинеше нешто промотивно, сега овие известувања ветуваат дека ќе бидат многу покорисни затоа што ќе се фокусираат единствено и исклучиво на уметниците што најмногу ги сакаме. Одлична новина што треба да биде во тек, што ако ни пречи секогаш можеме да деактивираме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.