Apple Music утре ќе има „Специјален настан“ по WWDC

WWDC од 2021 година ќе се одржи за 24 часа и на него се надеваме дека ќе ги видиме сите новости што Apple ги подготви за нас на ниво на софтвер за различните оперативни системи на секој од своите уреди: iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 и tvOS 15. Сите овие вести се претпоставува дека ќе пристигнат по летото, како и секогаш, околу септември. Но, се чини дека не е доволно оваа година за Apple, бидејќи на видео објавено по грешка? на веб-страницата Apple Music, Се чини дека ќе имаме „специјален настан“ на 7 јуни, неколку часа по почетокот на WWDC посветен на услугата за стриминг музика на Apple.

Видеото во моментов се чини дека е отстрането од мрежата бидејќи покажува дека не е достапно кога се обидувате да пристапите (можете да го направите од овој линк), но секогаш може да се најде трага од неговото постоење на Твитер каде што за прв пат беше идентификуван (Tweet). Овој настан не е на распоредот за WWDC и се чини дека ќе биде насочен кон Space Audio вграден во Apple Music, функција што Apple објави дека ќе биде лансирана наскоро.

Apple објави дека Spatial Audio, напојуван од Dolby Atmos, ќе стигне до сите претплатници на Apple Music овој јуни. Дополнително, Apple исто така објави дека аудио функционалноста „без загуби“ ќе ја достигне и својата музичка услуга за стриминг со цел да добие повисок квалитет на звук при стриминг (ако, имајќи ги предвид физичките ограничувања на слушалките кога користиме Bluetooth).

Оние од Купертино ги промовираа сите овие нови функционалности на нивната услуга преку социјалните мрежи, па дури и од самата апликација Apple Music. Сепак, Никогаш не беше споменато дека ќе има посебен настан посветен на оваа услуга и неговите нови карактеристики. За настанот, не знаеме многу повеќе, каде исто така не го знаеме неговото времетраење.

WWDC ќе започне утре во 7 часот и можете да го следите со нас од специјалниот настан што веќе го создадовме, каде што ќе ја коментираме секоја од новостите што Apple ќе ги објави утре. Еве ја врската за да можете да откриете со нас она што Apple сака да ни го покаже на овој „изненадувачки“ настан: ЛИНК


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.