Apple официјално го лансира Apple Pay во Кина

јаболко-плати-кина1

Извештаите предвидуваа дека „Епл Пеј“ ќе пристигне во Кина на 18 февруари и ништо не е подалеку од реалноста, бидејќи ги пишувам овие зборови многу рано наутро, сфаќам дека во 01 часот по шпанско време на 00 февруари пристигнувањето на „Епл пеј“ во Кина беше официјализиран. Компанијата Купертино веќе објави дека граѓаните на азискиот гигант ќе можат да го искористат овој фантастичен систем за плаќање без контакт Преку iPhone, во меѓувреме, во остатокот од Европа сè уште треба да почекаме да заврши нивната жестока борбена комисија со банките.

Оваа објава се појави на веб-страницата за развој на Apple. „Епл“ веќе минатата година објави дека е во преговори со Кина Унијата да им го донесе „Епл Пеј“ на корисниците во Кина во текот на 2016 година, и толку многу што им се брзаше, ние сме биле само месец и пол година и тука Во меѓу време, Тој исто така вети дека Apple Pay ќе пристигне во Шпанија во текот на 2016 година и сè уште не знаеме ништо, додека преговорите со француските банки за слетување на „Епл Пеј“ почнуваат да се филтрираат и таму.

Apple Pay веќе ја поддржува Кина, обезбедувајќи лесен, безбеден и приватен начин на плаќање со користење на кредитни и дебитни картички на China UnionPay. Apple Pay им овозможува на корисниците да вршат набавки на стоки и услуги во рамките на апликацијата пон, без потреба да вклучуваат ирелевантни информации.

Ti mCook, навистина се отвори за растот на Apple во Кина Оди од сила во сила во азискиот гигант, каде што ајфони буквално се продаваат „како цевки“. Во меѓувреме, во Шпанија ние сме сè уште втор пазар за Apple, па сè уште треба да почекаме да платиме со нашиот iPhone и покрај фактот дека во 2014 година тие го лансираа првиот уред компатибилен со технологијата Apple Pay NFC.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.