Apple Pay наскоро ќе биде достапна за клиентите на ING Direct во Австралија

На 1 декември и по долго чекање, корисниците на Банко Сантандер во Шпанија го видоа доаѓањето на Apple Pay. Всушност, ова беше движење пресметано долго време од страна на Apple, бидејќи тие велеа дека Apple Pay ќе пристигне во Шпанија пред крајот на 2016 година и дојде, но тоа се случи. Во секој случај, гласините за неговото лансирање се појавија еден ден пред да се официјализира и сега е она што протече на Интернет рекламна слика на ING Direct во која оваа услуга за плаќање се рекламира преку iPhone, Apple Watch и останатите уреди на фирмата.

Ова истекување на MacRumors покажува јасна рекламна фотографија на ING со Apple Pay, така може да започне да ја лансира оваа услуга за плаќање за вашите клиенти, но тоа го прави во Австралија. Ова не значи дека корисниците од остатокот од светот кои ја користат оваа банка можат да видат активирање на услугата за неколку часа, но вистина е дека бидејќи станува збор за субјект кој во основа работи на Интернет, активирањето може да биде масовно.

Во секој случај, гледаме аванс на Apple Pay полека помеѓу различни банки надвор од Соединетите држави, каде што експанзијата е помоќна. Сите ние би сакале да биде малку пофлуидно, но разбираме дека е потребно време за преговори за сите точки на интерес како од Епл, така и од самата банка што ќе ја понуди услугата. Засега, оваа вест не е ништо повеќе од гласина / протекување што се надеваме дека официјално ќе биде потврдена Во следните неколку часа од ИНГ и случајно, оваа услуга не е фокусирана исклучиво на клиенти во Австралија и е проширена на сите оние кои го имаат овој ентитет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.