Apple Watch ќе има нов официјален полнач (Фотографии)

Полнач за Apple Watch

Многу е кажано за новите додатоци кои Apple ги подготвува за своите водечки производ: Apple Watch. Сепак, се чини дека со текот на времето гласините почнаа да се претвораат во вистински информации и денес знаеме дека оној што го имате на овие писма може да биде новиот предлог на блокот. Тоа е полнач за часовникот што ќе ја наполни батеријата од различни агли, со што ќе му се овозможи поголема корисничка флексибилност

Меѓу податоците што протекоа за овој додаток што официјално ќе ги произведува и продава Apple од вашиот часовник, се издвојува неговото име: Магнетно полнење за полнење. Навистина, полначот ќе овозможи полнење на Apple Watch поставен и хоризонтално и вертикално и ова може да му олесни на корисникот да обезбеди обновување на автономијата без оглед на сместувањето за додатокот на брендот.

Друг од деталите веќе дискутирани за Приклучок за магнетно полнење на Apple Watch е вашата воведна цена. Нема да биде ефтино, како што веќе сте замислиле. Во овој случај се зборува за околу 89 евра и околу 79 долари во американските продавници. Во моментов, датумот на лансирање не е познат, но земајќи предвид сè што веќе знаеме за тоа, некои аналитичари проценуваат дека Apple нема да ја пропушти повод зголемувањето на продажбата до Божиќ за официјално да го претстави.

Особено сметам дека дизајнот не е премногу иновативен, особено ако го земете предвид големиот број на безжични полначи кои веќе се на пазарот за мобилниот свет. Во овој случај, можеби очекував малку повеќе од Купертино. Особено затоа што доцнат и така премија што е самиот Apple Watch за неговата цена. Што мислите за приклучокот за магнетно полнење?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.