Поглед на новите игри на Аркада на Apple

Оваа година 2020 година изгледа дека ќе биде добра година за Apple Arcade, а компанијата Купертино обложува многу на платформата со важни лансирања од почетокот на годината. Сепак, толку многу содржина може да ве преплави и да се најдете изгубени во ова море од видео игри, но не грижете се, уште еднаш iPhone News е тука за да извадете ги костените од оган y Toе ги разгледаме досега објавените Apple Arcade изданија во 2020 година, за да не пропуштите ништо и да го извлечете максимумот од вашата претплата на Apple Arcade.

Службеник на Судниот ден

Започнуваме со авантура на едноставна, но привлечна графика во која можете лесно да се зафатите со неа. Како што можевте да замислите, животот на земјата достигна критична точка и ќе дојде вашиот ред да ги соберете последните примероци од животот на растенијата на земјата за да ги однесете на безбедно место. каде што можат да се развиваат и растат без понатамошни проблеми, со што ќе се избегне истребување и ќе се овозможи попријатна иднина. Но, бидете внимателни, бидејќи не сè ќе беше толку лесно, ќе мора да се борите со роботи кои не ги следат истите интереси како вас и што може да биде малку фрустрирачки.

Toе направиме неколку загатки, Willе се справиме со робот во прво лице и по пат ќе научиме за растенијата, што никогаш не е лошо. Оваа игра е развиена од Likeitalot и тежи околу 700 MB, со превод на огромен број јазици и како би можело да биде поинаку, со универзална компатибилност. Таа е погодна за секој корисник над четири години и ќе ни овозможи да ја користиме командата што ја сакаме. Интересна авантура што е достапна за преземање во Apple Arcade од минатиот 3 јануари, што чекате да ја пробате оваа нова и интересна видео игра?

Нема пат дома

Вие сте заглавени во чудна галаксија, затоа подгответе се да се борите за да преживеете, и секако нема да ви го олеснат тоа. Haveе го имате вашиот брод и придружник робот кој се чини како се што му е гајле да организира забава, но еј, може да биде многу полошо. Willе мора целосно да го истражите универзумот, да направите необичен сојуз со вонземјани Да преживееме, и што е најинтересно, да разнесеме орди непријатели, токму тука е интересната точка на оваа игра, која има повремено допирање на темно скоро црн хумор.

Развиен е од SMG STUDIO, од тимот што претходно ги создаде Death Squared, Thumb Draft и уште една линија, па имаат одредено искуство. Enjoyе уживате во повеќе од 50 обични оружја, 60 уникатни непријатели, дневни предизвици и многу повеќе. Тешко е нешто помалку од 800 MB на вашиот уред и како што може да очекувате, тоа е апликација со универзална компатибилност. Се разбира, се препорачува за лица над 9 години, во случај да сакате да го земете предвид за родителска контрола. Але, дојде време да се разнесат вонземјани насекаде, достапно од 10 јануари.

Кралевите на замокот

Што ако ја свртиме типичната приказна? Овој пат нема да биде принцот кој ја спасува принцезата, туку сосема обратно. Занторискиот змеј се посвети на заклучувањето на принцот Руперт во највисоката кула на замокот, кој патем се наоѓа на многу далечен и опасен остров (за да му даде драма). Haveе мора да отидете на таа непријателска територија за да се обидете да го спасите вашиот принц, тука нема клишеа, жените се на власт.

Кога играте како принцеза, мора да ја искористите својата храброст, сила и големо чувство за насока за да го спасите принцот. Пронајдете ги клучевите и напивките што ќе ви помогнат да стигнете до кулата на замокот. На патот соберете камења со цел да платите откуп за принцот безбедно да се врати!

Играта тежи само 200 MB и е развиена од Frosty Pop Games, Уживајте во тоа со целосно компатибилни MFi контролери и секако на уредот Apple за кој сметате дека е соодветен, бидејќи станува збор за универзална игра, како што секогаш се случува во Apple Arcade, достапна од 17 јануари.

Путер Ројал

Ако ги измешаме путерот и модата на битката Ројал прилично сме сигурни дека апсолутно ништо не може да тргне наопаку. Најимпресивната битка со храна што можевте да ја замислите каде победи последната што стои на островот Батер.

До 31 играч во борби помалку од 5 минути користејќи го приборот за храна од свиокот како оружје, Многу зависна игра со интересна лежерна компонента што го прави Battle Royale нешто поподносливо, што мислите? Се разбира, засега е само на англиски јазик од 24 јануари.

Тајни упс!

Рековме дека 2020 година ќе биде година на зголемена реалност во Apple и тука имаме уште еден примерок. Во оваа игра со повеќе играчи мора да осигураме дека нашиот шпион, кој не изгледа премногу интелигентен, не е откриен. Работи во агенцијата СПИО и ќе наиде на бројни проблеми.

Сега за сега има два света на располагање и 35 нивоа, но ќе расте стабилно. Зафаќа само 800 MB и е преведен на безброј јазици. Добра идеја што може да биде сеење семе на интерес за Зголемената реалност кај многу корисници. Проверете го, достапно од 31 јануари.

Чаруа Фудбал

Фудбалот доаѓа во Apple Arcade, тој го сфати тоа лесно, но никогаш не е доцна ако блаженството е добро. Се соочуваме со фудбалска видео игра (фудбал според Американците, кои инсистираат фудбалот да го нарекуваат спорт што се игра главно со раце) тотално Аркадни и мултиплеер.

Контролите се поедноставени, па затоа има важен „секојдневен“ допир што го прави зависност. Очигледно вклучува интересна мултиплеер компонента и Има само три режими на игра: Пријателски натпревар; Натпревари и натпревар на пенали. Достапно од 2 февруари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   mali dijo

    Откривам дека нивото на аркада со јаболка е многу ниско. Повеќето игри изгледаат како фремиум. Постојат неколку добри игри кои ја оправдуваат вашата исплата, а од друга страна, во продавницата за апликации има многу добри и многу скапи игри кои не се вклучени во аркадата со јаболка. Како заклучок, катастрофа.