Apple аплицира за регистрација на трговска марка AirPods

AirPods Најконтроверзното нешто што ќе го достигне телефонот со јаболко кога ќе биде лансиран iPhone 7 е поврзано со начинот на кој ќе слушаме музика. Практично сите гласини и протекувања тврдат дека следниот iPhone нема да има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки, така што во кутијата ќе има Lighntning EarPods. Друга гласина тврдеше дека Apple работи на специјални Bluetooth слушалки кои не користат никакви кабли (или помеѓу нив), кои до сега ги знаевме како AirPods.

Минатиот октомври беше побарано трговската марка AirPods да биде регистрирана, но, иако се чинеше дека Apple е тој што ја поднесе апликацијата, немаше доволно докази за да се помисли дека тоа е. Апликацијата за брендот AirPods ја направи компанија наречена Entertainment in Fight LLC и многумина сметаа дека тоа е една од оние компании што Apple ги користи за да го скрие својот идентитет и да не ги открива своите идни планови. Сега тие имаат најде доволно докази да се мисли дека таа компанија постапила во името на оние на Купертино.

Се чини дека Apple ќе лансира некои AirPods во септември?

Барањето што се појави оваа недела е потпишано од Jonонатан Браун, наводниот менаџер на Забава во лет. Првпат некое име се поврзува со брендот. Исто како открил MacRumors, atонатан Браун работи за Apple како постар советник за стандарди (Скопје) Кога се споредува потписот на судот за поднесување граѓанска постапка од 2010 година и оној на апликацијата за трговска марка AirPods, и со името на Jonонатан Браун (а се знае дека првиот е од вработен во Apple), може да се види дека двете фирми одговара речиси 100%.

кафеав потпис Случај Рамбус Новите документи се појавија еден ден пред истекот на крајниот рок за канцеларија на трговска марка, што укажува на тоа дека Apple останува заинтересиран за заштита на брендот AirPods. Гласините за овие слушалки уверуваат дека би биле и такви Bluetooth и без кабли, нешто слично на она што можете да го видите на сликата што го води ова пост. Тие во никој случај не се првите безжични слушалки за во уво. Она што изгледа поинтересно е тоа што тие исто така може да вклучуваат Откажување на бучавата. Прашањето е: дали ќе ги видиме AirPods истовремено со iPhone 7?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе dijo

  Па, да се надеваме дека ако ги видиме овие Airpods во i7, што помалку откако ќе го имаме истиот дизајн што мислам дека е многу силен! И iOS 10 повеќе од истото .. Не знам дали гласините ќе бидат вистинити или не, но изгледа дека стануваат вистина .. Оваа година Apple ќе има многу малку продажби, ние сме со ист дизајн веќе две години и не, тие тешко даваат иновации и се надевам дека гласините нема да станат реалност и да не изненадат .. Ниту една година тие не успеаја да извадат нешто без протекување, се надевам дека оваа година ќе биде вака!

  1.    IOS 5 засекогаш dijo

   Сепак, тоа е крајниот дизајн, тие ќе продадат милијарди. Овој дизајн е еден од најлошите што постои бидејќи тие не одговараат на увото и имаат тенденција да паѓаат, па затоа ќе бидат покриени со продажба на секој што ќе испушти еден и ќе го изгуби (или и двете) одново и одново . Овие јаболко се генијалци на € € € € € € € и $ $ $ $ $ $ $

   1.    на dijo

    хаха, тоа е она што се прашував, како по ѓаволите ќе ги спречат да паѓаат?!