Компанијата Епл ќе расте експоненцијално во следните 4 години

аеродроми про

Ивееме во дигитална ера каде скоро секој носи уред на своето тело: слушалки, паметни часовници, нараквици за активности ... Трендот во последните години е квантифицирај и да даде сметка нашата активност за да добиеме повеќе информации за нашиот ден за ден. Покрај тоа, компании како Apple им даваат големо значење на овие биле, тоа ќе има поголема важност во наредните години. IDC (Меѓународна корпорација за податоци) предвидува некои Ветувајќи следниве 4 години за Apple беа убави, особено AirPods и Apple Watch чиј раст ќе биде огромен.

Следните 4 години за Apple беа убави: успех

На AirPods и AirPods Pro тие се уреди кои обезбедуваат исклучителен музички квалитет. Сепак, тие имаат дополнителен додаток што е Сири интеграција, затоа тие имаат предност во однос на другите предмети на стилот. Според извештајот објавен од ИДЦ, AirPods на Apple може да растат a 40% во следните четири години. Се очекува дека до крајот на 2023 година ќе има повеќе од Продадени 273 милиони AirPods. Од Корпорацијата уверуваат дека ова е пазар во подем и дека секој пат кога спектарот на паметни слушалки станува сè поширок во однос на функционалностите и, пред сè, цените.

Другите забележителни пар екселанс се Apple Watch, постојано гласаше за најдобар паметен часовник на пазарот. Фокусиран на здравјето на корисникот, часовникот „Големо јаболко“ не престанува да расте во ажурирањето на продажбата по ажурирањето. Сепак, не ги запознавме вистинските податоци затоа што Apple не ги објавува расчленетите резултати од продажбата околу продадените добра. Неговиот раст ќе биде малку помал од растот на AirPods a 16,4% во следните 4 години, пристигнувајќи во 109,2 милиони продадени единици до крајот на 2023 година. Забелешка за паметните часовници е дека според IDC цената на овие уреди паѓа и, иако не ја гледаме, Apple може да изврши притисок да ја намали цената на еден од своите водечки уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.