Apple веќе не вели дека Apple Watch е отпорен на удари

часовник со јаболка во риги

Пред неколку часа зборувавме Случај Герет Крос, обожавател на „Епл“ како оној што најмногу гледаше како негов Екранот на часовник на Apple се кршеше нешто повеќе од една недела откако го купивте. Штетата што ја претрпе часовникот на Крос се случи без тој да падне на земја или да претрпи какви било удари, тој отиде во продавница на „Епл“, го коментираше неговиот проблем и службеникот му рече дека не е опфатен со гаранцијата, па го тужеше Apple и победи. Ова веќе ја имаше првата последица.

Apple има ја отстрани фразата „отпорна на удари“ од неговиот опис на Apple Watch. Крос рече дека една од причините што ја купил smartwatch на блокот беше тој опис, па затоа може да се смета за погрешно рекламирање. А, тоа е дека Apple Watch е отпорен на вода и Тим Кук секогаш велел дека е отпорен само на прскање, но тој не го кажува тоа затоа што не лаже, ако не затоа што ја цени можноста часовникот да се расипе ако се навлажни. Читајќи ги овие вести, разбираме дека вреди да се измери што е вклучено во промоциите.

Тој ќе ги искористи парите за да го купи Apple Watch 2

Нај mostубопитно за сето ова е што Герет Крос, 32-годишен Британец, вели дека ќе ги искористи парите што успеал да ги поврати (законски трошоци настрана) за да купи друг Apple Watch, бидејќи тој вели дека за време на го користеше го сакаше искуството. Секако, тој рече дека ќе почека лансирање на втората генерација што се очекува во втората половина на годината.

Во зависност од описот што Apple го вклучува во промоцијата на Apple Watch 2, Крос сигурно ќе стави заштита на стаклото на својот следен smartwatch. Можете исто така да ставите заштитна футрола на неа, но ако овие кутии веќе се грди во дизајнот на iPhone, мислам дека не е најдобрата опција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јаранор dijo

  И за кој зборуваме за Watchsport или гледаме? Се чини дека е лага толку многу сафир за ништо. Знам дека сафирот е анти-крек, но не е анти-шок, но Apple наводно користел легура што го правел многу силен. Па, да видиме дали им помага да научат во Watch 2 зошто часовникот мора да биде отпорен на удари и вода.

 2.   Вебсервис dijo

  Јас веќе се плашев од такво нешто, мојот бинарен часовник, доби силни удари и неговиот сафир издржа и издржува поради сферичното инженерство
  Часовник од Apple, колку и да носи сафир, неговите дизајни го прават „мек“