Apple веќе дозволува продолжување на AppleCare + во Шпанија, Франција и Италија

AppleCare

Конечно пристигна можноста за продолжување на гаранцијата AppleCare + повеќе од три години до сега. Оваа опција веќе беше имплементирана оваа година во некои земји, а сега стигнува до Шпанија, Франција и Италија.

Сега имате можност да го продолжите AppleCare + на вашиот уред и по крајниот датум, и плаќајте месечна рата, како да е претплата. Нема датум на завршување, бидејќи се обновува месечно, додека не го откажете. Добра опција, без сомнение.

Епл само што објави А документ на поддршка каде што тоа го кажува Шпанија, Франција и Италија Тие се придружуваат на САД, Австралија, Канада, Германија, Јапонија и Обединетото Кралство како земји каде што услугата AppleCare + може да се продолжи повеќе од три години.

На овој начин, компанијата ви дава можност да ја продолжите гаранцијата AppleCare + дека сте се договориле на вашиот iPhone, iPad или Apple Watch, без датум на истекување. Payе плаќате месечно како да е претплата.

Оваа опција за продолжување на гаранцијата, Apple ја започна пред неколку месеци во Австралија, Канада, Германија, Јапонија, Обединетото Кралство и САД. Сега конечно се приклучуваат уште три европски земји, вклучително и Шпанија.

Ако веќе имате договор за AppleCare + со кој било од вашите уреди, можете да ги искористите предностите на овој нов план во рок од 30 дена заклучно со датумот на завршување на услугата AppleCare +. Епл забележува дека екстензиите автоматски се обновуваат додека не се откажат, како да е претплата, а компанијата посочува дека може да го прекине покривањето во одредени случаи, вклучително и случаи во кои делови за сервис повеќе не се достапни. Во тој случај Apple ќе ве извести.

Можете да проверите кога ќе заврши покривањето на уредот на веб -страницата за поддршка на Apple: mysupport.apple.comНа Услугата AppleCare + нуди покривање надвор од стандардната едногодишна ограничена гаранција на Apple и техничка поддршка до 90 дена. Услугата го проширува покривањето на поправка на хардвер и додава до два инциденти на случајна штета на секои 12 месеци, секој од нив подлежи на надомест за услуга во зависност од видот на уредот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.