Apple ги девалвира уредите во рамките на програмата Apple Trade In

Дали планирате да добиете А. нов уред со јаболка наскоро? Знаеш што Apple ги купува старите уреди? Тие ја нарекуваат програмата Apple Trade In, програма со која ни даваат пари за нашите стари уреди со цел ефикасно да ги рециклираме и дека ги користиме тие пари за да добиеме нова. Но, не е сè добро ... и тоа е тоа Apple се чини дека ги адаптираше своите цени на новиот пазар со намалување на сите откупни цени. По скокот, ви даваме повеќе детали за овие промени во трговијата со јаболка.

Објавено е од момците од Macrumors: Apple ја намали куповната цена или размената на стариот уред со нов. И се чини дека промената е во светски рамки, иако не можеме да ги потврдиме цените во Шпанија. Во Соединетите држави промената е мала во некои уреди или до скоро 100 американски долари различно од она што ни го платија за стар уред и од она што сега ни го плаќаат. Подолу можете да ја видите листата на сите уреди што влегуваат во програмата Apple Trade In (стари цени во загради),

Нови стари откупни цени на iPhone:

 • Iphone XS‌ Max –– до $ 500 ($ 600)
 • Iphone XS‌ –– до $ 420 ($ 500)
 • iPhone XR –– горе $ 300 ($ 370)
 • Iphone‌ X –– до $ 320 ($ 400)
 • iPhone 8 Plus –– до $ 250 ($ 300)
 • Iphone 8‌ –– до $ 170 ($ 220)
 • ي IPhone 7 XNUMX Plus –– до $ 150 ($ 200)
 • Iphone‌ 7 --– до $ 120 ($ 150)
 • ى IPhone 6 XNUMXs Plus –– до $ 100 ($ 120)
 • ي IPhone 6 XNUMXs –– до $ 80 ($ 100)

Нови откупни цени за старите iPad-и:

 • iPad Pro –– до $ 220 ($ 290)
 • IPad ، –– до $ 100 ($ 140)
 • iPad Air –– до $ 70 ($ 100)
 • IPad - mini –– до $ 80 ($ 120)

Нови стари откупни цени на Mac:

 • ‌MacBook Pro‌ –– до $ 2530 ($ 2530)
 • MacBook Air –– до $ 660 ($ 670)
 • MacBook –– до $ 610 ($ 630)
 • iMac Pro –– до $ 4150 ($ 4240)
 • iMac –– до $ 1500 ($ 1560)
 • ‌Mac Pro‌ –– до $ 1700 ($ 1700)
 • ‌Mac mini‌ –– до $ 230 ($ 230)

Нови откупни цени за стариот Apple Watch:

 • ‌Apple Watch‌ Серија 4 –– до $ 100 ($ 110)
 • ‌Apple Watch‌ Серија 3 –– до $ 70 ($ 70)
 • Apple Watch Серија 2 –– до $ 60 ($ 60)
 • ‌Apple Watch‌ Серија 1 –– до $ 30 ($ 30)

Па сега знаете, ако сакате да го промените вашиот стар уред за нов директно преку продавницата на Apple, сега тие ќе ви платат малку помалку во кој било од овие уреди. Ниту промената на цените објавени од „Макруморс“ не е многу значајна, но вистина е дека на крајот е така уште една причина да се решиме да го продадеме нашиот стар уред преку друг продажен канал што ни плаќа повеќе. Се разбира, ако не сакате проблеми и сакате да направите сè на истото место на продажба, Apple Store, дури и ако ни плаќаат помалку, е опција да се земе предвид.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Fer dijo

  На пазарот за втора рака, кој било од оние производи на двапати повеќе од она што го дава Apple, тие го земаат од вашите раце