Apple ги објави верзиите „Release Candidate“ на iOS и iPadOS 14.6

Настанот „Епл“ пред еден месец даде увид во вестите во врска со производите на „Епл“. Меѓу нив, новиот iMac чии први прегледи ги гледаме денес и Airtag, ознаката за локација за нашите објекти. Сепак, на главниот збор беа и вести поврзани со софтвер, како што е пристигнувањето на Претплата на семејството на Apple Card или Apple Podcasts. Сите овие новости ќе пристигнат во iOS и iPadOS 14.6. Оваа верзија веќе ја има скоро дефинитивната верзија крстена како „Ослободи кандидат“ и сега е достапна за програмерите.

iOS и iPadOS 14.6 ќе стигнат до сите корисници следната недела

на Што е ново што доаѓа на iOS и iPadOS 14.6 тие се малку во споредба со одличните карактеристики објавени во iOS 14.5. Сепак, сите се добро прифатени, особено со доаѓањето на Spatial Audio со Dolby Atmos и функцијата Audio Lossless, претставена вчера. Всушност, тие карактеристики ќе бидат достапни во ажурирањето што ќе биде објавено следната недела.

Всушност, Apple ја објави верзијата „Кандидат за ослободување“ iOS и iPadOS 14.6, скоро финална верзија што Големото јаболко им ја става на располагање на развивачите за да го добијат последниот изглед за да биде сè правилно при лансирањето. Како важна вест, оваа нова верзија носи со себе што има ново на „Подкасти“ на „Епл“ поврзани со претплата на одделни канали и програми, што ќе овозможи ексклузивна врска помеѓу уметникот и корисникот.

Поврзана статија:
iOS 14.6 ќе овозможи додавање е-пошта во Изгубениот режим на објектите на мрежното пребарување

Покрај тоа, Семејство на Apple Card, функција што ќе ви овозможи да ја споделите оваа кредитна картичка со најмногу пет лица, вклучително и оние на возраст под 13 години. Покрај тоа, метриката и статистиката на трошоците што се прават со картичката се интегрирани како додаток на можноста за додавање на ограничувања на трошоците.

Конечно, има новости за новото AirTag. Со новата верзија iOS и iPadOS 14.6 ќе може да се додаде е-пошта во спарениот AirTag, така што кога ќе се активира изгубениот режим, да може да се појават информации, а не само телефонскиот број, што е единственото што во моментов може да се конфигурира.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.