Apple додава нова виолетова боја во опсегот на iPhone 12

iPhone 12 виолетова

Пролетниот главен почеток започна и Тим Кук започна да ги објавува најважните вести што Apple ги подготвува за нас. Една од првите новини е најавете нова боја што ќе се додаде во опсегот на iPhone 12. Тоа е виолетова што се учи преку промотивно видео. Иако е светло виолетова, тоа оди далеку со опсегот на бои што ги има во моментов iPhone 12. willе биде достапен за резервација од овој петок со првите испораки на 31 април.

Светло-виолетовата боја пристигнува во опсегот на iPhone 12

IPhone 12 во сите негови форми добијте ја новата виолетова боја да и даде боја на пролетта. Овој уред бележи успех во продажбата не само поради неговиот дизајн, туку затоа што е првиот уред на Apple што е компатибилен со 5G мрежите. Во главната пролет на пролетта, Тим Кук реши да ја претстави оваа нова боја за која уверуваат дека е да започне пролетта.

Карактеристиките на iPhone 12 не се разликуваат со овој нов модел, ниту пак цената. Тоа е специјално издание за посебно време. Како што изјавија Може да се резервира од следниот петок и првите единици ќе бидат испраќани во текот на следните недели, иако тие потврдија дека ќе пристигнат од 31 април.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.