Apple го издаде безбедносното ажурирање на watchOS 7.6.1

Бои Ремени на Apple Watch

Компанијата Купертино штотуку објави ажурирање за корисниците на Apple Watch, во овој случај тоа е watchOS верзија 7.6.1 во која се коригираат некои подобрувања на стабилноста и решени се некои безбедносни проблеми за кои се чини дека ја имале претходната верзија. Од Apple се препорачува да се инсталира оваа нова верзија што е можно поскоро на сите компатибилни уреди.

Во овој случај, претходните верзии беа објавени релативно неодамна, што значи дека во Купертино откривте голем безбедносен проблем или пропуст и ја објави оваа нова верзија за да го инсталираме нашиот Apple Watch.

Треба да се напомене дека овие верзии објавени толку одеднаш обично не додаваат промени во функционалноста на самиот часовник или во системот надвор од употребата на поправете проблеми или грешки пронајдени во претходната верзија. Оваа нова верзија на watchOS 7.6.1 се чини дека е случај само со верзија за решавање проблеми и беше објавена пред само неколку минути.

За да ја инсталирате новата верзија, проверете дали е Apple Watch е поврзан со полначот и во опсег на iPhone поврзан со Wi-Fi мрежа. Откако ќе го имаме сето ова, можеме да го извршиме ажурирањето без проблем ако не го поставиме на автоматско или да преземеме инсталирајте ја верзијата ноќе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Sergio dijo

    Бидејќи во Мексико не знам за Liberated, Некој знае.