Apple може да продаде 6 милиони Apple Watch овој Божиќ

часовник од јаболко форте

Кога скоро девет месеци по официјалното лансирање во продавниците на Apple Watch, сè уште не знаеме официјални податоци за продажбата на паметниот часовник на Apple. Кук не достави податоци за продажбата на кој било од главните теми или конференции што ги одржал од лансирањето на Apple Watch. Неколкумина беа аналитичари кои понудија бројки за можна продажба на „Епл часовник“, но иако „Епл“ не објавува официјални податоци, секоја бројка е само неоснована шпекулација.

Даниел Ајвс, од FBR Capital Markets, Тој последен скокна во базенот и ги објави своите предвидувања за продажбата на Apple Watch за време на Божиќните божиќни празници што се наоѓаат зад аголот. Даниел се заснова на бројки дадени од препродавачи и анкети за намери за купување на корисниците на уредите на Apple.

Според Даниел, денес има шест милиони единици на Apple Watch што се продадени денес. Треба да се запомни дека според аналитичарот на KGI Securities, Минг-Чи Куо, пред крајот на годината, Apple можеше да продаде околу три милиони единици на Apple Watch. Бројките и на едниот и на другиот аналитичар, Тие немаат никаква врска со тоа, особено ако се земе предвид дека според Даниел од сега до крајот на годината, Apple ќе продаде уште шест милиони Apple Watch, што би направило вкупно 12 милиони продадени единици од неговото лансирање во април оваа година.

Корисниците на iPhone имаат можност само за Apple Watch ако навистина сакате да имате целосно функционален уред и без никаков вид ограничувања, како што се оние што ги нудат часовниците со Pebble или моделите базирани на Android Wear. Овие ограничувања се чини дека не исчезнуваат, но ако известувањата навистина се за вас без потреба да комуницирате со нив, моделите Pebble и Android Wear може да бидат идеална опција, како и поевтини.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   хахаха dijo

  хахаха

 2.   Анонимус dijo

  И ако ставите трауо во форма на вашето лого на продажба, тие ќе се продаваат за милиони.

 3.   СИМОН dijo

  НЕ ако на крај ќе го добиете тоа точно.

 4.   М.М. dijo

  Ако не дадат податоци, тоа е од едноставна причина ... тие не се толку добри како што очекуваа. Јас се осврнувам на фактите, кога ќе излезе нов iPhone и веќе една недела го нема на пазарот, тие се проширија на четирите ветришта дека продале X милиони единици и дека тоа е успех. Ова е јаболко, многу слично на политичарите, кога сè оди како што треба, а кога не, тие не знаат ништо. И, како лично мислење, ако од неговото лансирање на 24 април, проценуваат дека се продадени 6 милиони примероци; Зошто карамболата на судбината мислат овие господа дека за еден месец ќе го продадат истото или повеќе отколку за 7-те месеци колку што беа на пазарот? Како и да е Како што г-дин Даниел Ајвс прави базени, истото нема да погоди ниту еден.