Apple Pencil го поминува првиот тест на отпор

јаболко-тест за свиткување-молив

Секој пат кога нов уред ќе пристигне на пазарот, се вршат сите видови тестови на отпорност. Најпознати или оние што обично ги гледаме се тестовите што ја проверуваат отпорноста на гребење на предните панели, тестовите со паѓање или, како во овој случај, Тест за виткање, што стана особено познато затоа што тоа беше „црниот astвер“ на iPhone 6. Во овој случај, ниту еден смартфон или таблет не е преклопен, ако не и Јаболко Молив. Itе се свитка?

Како што пишува во насловот на ова видео, «не го наплаќајте вашиот Apple Pencil вака« Оној што го снимил видеото, пари што го чини Apple Stylus одделно (иако ќе заработи повеќе за снимањето), прави тест pryубопитни на сите начини на кои може да размисли и применувајќи се повеќе сила. Како што можете да видите, Apple Pencil ги држи како шампион скоро сите тестови и покажува дека е многу тешко да се пробие. Може да кажете дека за да се скрши тоа треба да се направи намерно.

Јаболковиот молив издржува шокови благодарение на а механизам за шарки што го има во делот каде што се поврзува со iPad Pro, каде што има приклучок Lightning. Благодарение на овој механизам, во случај на каков било удар, Apple Pencil ќе се свитка за дел овозможен за него и нема да претрпи никаква штета. Нормалното нешто пред случаен удар е тоа што се исклучува од iPad и паѓа на земја. Но, се разбира, ако го направиме тоа како што го прави Зак Стралеј на крајот, што не е ништо друго освен да го свиткаме пенкалото без да го ослободиме, на крајот, како што се очекуваше, тоа ќе заврши со кршење. Како и да е, Apple ги заврши своите домашни задачи и, во најмала рака, игла е дизајниран да биде несоборлив (но не и суров proof).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Sergio dijo

  може ли ipencil да се користи на iPhone 6 plus…?
  кои апликации треба да се преземат ..?

  1.    Луис V dijo

   Apple Pencil работи само на iPad Pro.

 2.   иКалил dijo

  Го испробав ова со УСБ во порта на компјутер и се случи истото, треба да протестираме?