Apple го објави iOS 2 Бета 10.2.1 за програмери

Достапна е нова бета верзија на iOS 10

Apple продолжува да издава бета верзии за своите iOS уреди и овој пат станува збор за iOS 2 бета 10.2.1 за програмери. Во оваа прилика, изградбата на верзијата објавена е 14D15 и можеме да кажеме дека ова прво не покажува големи промени во споредба со претходната верзија објавена пред 6 дена. Оваа нова верзија може да исправи грешки или мали грешки во оперативниот систем, како и да ја подобри компатибилноста и стабилноста на системот.

Оваа верзија на iOS за програмери не е придружена со јавна бета верзија за оние кои се запишани во бета програмата на Apple, но сигурни сме дека во следните неколку дена ќе биде објавена за сите. Во моментов и додека ја пишуваме оваа статија, немаме повеќе достапни бета-верзии, уште помалку верзијата на Apple Watch повлечена од Apple, се надеваме дека оваа верзија на watchOS што самата компанија ја повлече поради проблеми со стабилноста, ќе биде достапна наскоро. оставија повеќе од еден корисник со бескорисен часовник.

Во секој случај, програмерите веќе ја имаат во свои раце оваа нова бета верзија на iOS 10.2.1 за да ја инсталираат на нивните уреди и во случај да се појават какви било важни новости, ќе ја објавиме на Интернет. Од друга страна, да се надеваме дека кога ќе се појави конечната верзија во оваа серија бета-верзии, прашањето за автономија на уредот ќе се подобри, бидејќи сè уште има поплаки од тоа од повеќе корисници. Бета-верзијата може да се најде за директно преземање на веб-страница за развивачи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.