Apple го објави iOS 14.2.1 за да ги поправи мини проблемите со iPhone 12

Компанијата Купертино има вистински недостаток на контрола со лансирањето на iPhone 12Mini. Всушност, многу медиуми дојдоа да помислат дека проблемите на iPhone 12 Mini со неговиот екран се должат на хардверот, иако Apple ги увери масите јасно ставајќи до знаење дека има врска со хардверот, така што нема да има масивни се враќа.

Биди така, Apple штотуку објави ажурирање на iOS 14.2.1 што поправа многу грешки во опсегот на iPhone 12 и особено моделот Mini. Добро време е да продолжите со ажурирање, особено тежи малку и гарантирате само подобрувања во стабилноста и безбедноста.

Ова се вестите што ги вклучува iOS 14.2.1:

  • Решение за проблемот со приемот во MMS (сè уште има некој што испраќа / прима MMS)
  • Решение за грешката со квалитетот на звукот кога користите слушни помагала Made for iPhone кога слушате аудио на iPhone
  • Решение за проблемите на iPhone 12 Mini и неговиот заклучен екран при реакција на допирот на корисникот

Оваа надградба тежи многу малку, само 171 MB, така што можеме да ја преземеме многу брзо. Се препорачува како и секогаш да одиме Поставки> Општо> Ажурирање на софтвер за да ја проверите оваа верзија и да продолжите со неа, иако можеби ја имаме оваа поставка автоматски.

Ова додава на некои проблеми што ги користат корисниците на macOS Big Sur известија за употребата на новиот оперативен систем за компјутери од компанијата Купертино.

Ние од Актуалидад iPhone секогаш препорачуваме да го ажурирате уредот за да спречите безбедносни дефекти, иако оваа одлука мора да ја донесете вие, особено ако имате уред што веќе заостанува неколку години. Засега едноставно ќе ве чекаме на Вечерва #PodcastApple во живо на нашиот канал на YouTube, најоригиналниот подкаст за Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.