Apple го објави iOS 14 Beta 4 за програмери

Apple продолжува да работи напорно на iOS 14, пред само две недели пристигна третата бета верзија на iOS 14 со бројни промени. И покрај сè, во „Актуалидад iPhone“ продолжуваме да го користиме секојдневно и силно, кои се најрелевантни вести, како и функционалностите што треба да пристигнат и кои несомнено ќе ви го олеснат животот.

Пред неколку минути Apple го објави iOS 14 Beta 4 за програмерите и сега е достапен за ажурирање Преку воздух кај сите корисници кои ја имаат инсталирано претходната верзија, Што мислите за стапката на ажурирања што ја одржува Apple?

За разлика од претходната верзија, во оваа четврта Бета компанијата Купертино се фокусираше на подобрување на перформансите, еден од аспектите што е, интересно, најмногу деградиран во текот на овие недели. Y е тоа што иако првата бета не изненади со својата флуидност и стабилност, со напредувањето на најновите верзии откривме постојани несреќи, прекумерно загревање на уредот и доста забележливо истекување на батеријата. Од друга страна, ништо што не може да се очекува од бета-фазата на iOS, оние од нас кои го тестираа iOS 7 тој кобен август 2013 година, знаат за што станува збор.

Од своја страна, исто така, добивме ажурирање на неговиот оперативен систем близнак, очигледно станува збор за iPadOS 14. Како што рековме, малку вести во овој Бета 4 на iOS 14 кои конечно се фокусираат на перформансите и стабилноста, иако е рано да правиме проценка, ќе продолжиме да ги тестираме во длабочина. Сепак, наоѓањето верзии без промени и со подобрувања во стабилноста е знак дека Apple веќе работи на подобрување на општите перформанси и дека престанува да ги интегрира новите функции, што е добар знак за официјалното претставување. Дали забележавте подобрувања во iOS 14 Beta 4?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.