Apple планира повторно да ја отвори Apple Store во мај

На почетокот на март, „Епл“ ги затвори сите продавници на „Епл“ што ги има низ целиот свет, освен оние во Кина, бидејќи тие беа затворени на почетокот на февруари. Бидејќи пандемијата ја намалува инциденцата во Кина, малку по малку, Apple започна да отвора продавници во азиската земја и сите тие денес се отворени за јавноста.

Од сите продавници на „Епл“ што ги има „Епл“ надвор од Кина, само еден имал можност да ги отвори вратите, „Епл продавницата“ која се наоѓа во центарот на Сеул, Јужна Кореја. Првичните планови на „Епл“ поминуваат низ повторно отворете ги сите продавници на Apple следниот мај, според Деирд О’Брајан.

Apple Store

Деирд О’Брајан, потпретседател на „Епл“ задолжен за продажба на мало, и преку „Епл продавница“ преку Интернет и преку физички продавници, им испратил видео на вработените во „Епл продавница“ во кое се наведува дека планира повторно да отвора продавници во текот на месец мај. Од Блумберг, тие потврдуваат дека во Apple се анализирање на ситуацијата независно во секоја продавница на Apple и дека најверојатно е дека продавниците повторно ќе ги отворат вратите во текот на целиот месец мај, се додека тоа го дозволува владата на земјата.

Датумите на повторно отворање на Apple Store се менуваа како што поминуваа неделите. Откако го најави првото затворање во средината на март, „Епл“ имаше намера повторно да ги отвори продавниците кон крајот на март. Како што се приближуваше датумот на повторно отворање, Apple објави дека продавниците ќе останат затворени до ново известување. Новиот датум што го планира Apple за отворање на Apple Store нема да зависи само од еволуцијата на пандемијата, туку и од мерките утврдени од владите во врска со слободата на движење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.