Apple Pay додава поддршка за уште 27 картички и финансиски субјекти

Епл-плати

Системот за плаќање преку мобилни телефони на Apple продолжува да додава поддршка за банките и кредитните картички со добро темпо. Вчера додаде поддршка за уште 27 субјекти, многу помал број отколку во други прилики, но што е сè уште важно, особено за корисниците кои не можеа да го користат Apple Pay сè додека не им се даде можност со додавање на поддршка за една од опциите што ги користат . Но, малиот број на ова ажурирање има причина: Јаболко Плаќаат веќе е компатибилна со повеќето мултинационални банки во САД.

Вчера повеќето воведи беа од регионални банки и банкарски синдикати, што го демонстрираше интересот на „Епл“ да достигне секој агол од својата матична земја. Идните планови на компанијата предводена од Тим Кук во САД поминуваат добијте повеќе партнери, како American Apparel што може да се потпише подоцна оваа година и други бизниси како Create & Berrel, Chick-fill-A, Cinnabon, Chilli, Domino's, JCPenney, KFC или Starbacks. Подолу ја имате комплетната листа.

Нови субјекти што вклучуваат поддршка за Apple Pay

 • 1-та федерална кредитна унија на заедницата
 • Абакус федерална штедилница
 • Банката на Англија
 • Банка Први финансиски услуги
 • Унија за кредитни кредити на Бул
 • Компанија за банкарство Колфакс
 • Колумбија банка Флорида
 • прва банка
 • Прва федерална банка на Луизијана
 • Прва национална банка на Дуранго
 • Прв јужен национален
 • Франклин Прва федерална кредитна унија
 • Федерална кредитна унија на Зелената земја
 • Кредитна унија на земјите од Заливот
 • Државна банка во округот Гатри
 • Федерална кредитна унија на Хенрико
 • Lone Star Национална банка
 • Кредитна унија на Мил Сити
 • Модерна банка на дрва
 • Федерална кредитна унија во Пасадена
 • PNC банка, глобално сервисирање на инвестиции
 • Федерална кредитна унија на округот Рали
 • Мудрец Капитал банка
 • Санкт Ландри Банк и Труст Ко.
 • ТЦМ банка
 • Државната банка на Западен Милтон

Во однос на другите земји што можат да ги интересираат читателите на „Актуалдадид Ајфон“, се чини дека единствената што ќе може да го користи „Епл плати“ во 2016 es Шпанија, нешто што се чини дека е најавено или во Главниот збор на WWDC или во кое е претставен iPhone 7. Значи, трпеливост.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кеко onesонс dijo

  Но, колку банки има во САД ??? П срамота, како да споредиш хипотеки, полудуваш.

 2.   Korsario dijo

  Во меѓувреме плаќам со несреќна налепница што би заглавила зад мобилниот, што нема да направам, ставам налепница на мобилен скоро 800 евра

  Многу лошо за јаболкото, продава работи со функции што подоцна не се достапни