Apple Pay додава поддршка за уште 58 финансиски субјекти

реклама-јаболко-плати

Јаболко Плаќаат беше претставен заедно со iPhone 6 во септември 2014 година и земји како Шпанија, од каде што пишува сервер, тие почнуваат да ја гледаат светлината на крајот од тунелот. Услугата за плаќање преку мобилни телефони на „Епл“ ќе достигне нови земји оваа година, вклучително и Кина, каде ќе пристигне во февруари, Хонг Конг, Сингапур и Шпанија, последната без точен датум на пристигнување. Во cuApple Pay Spain, плаќање без картичка, мобилни плаќања во секој случај, а има помалку.

Покрај пристигнувањето во нови земји, Apple Pay продолжува да се шири и денес додаде поддршка за уште 58 финансиски субјекти. Вкупно, системот за плаќање на мобилни телефони на јаболко сега е достапен во над 900 финансиски субјекти, меѓу кои има ланци на супермаркети, картички и банки. Подолу го имате списокот со новости.

 • Федерална кредитна унија на воздушна академија
 • Балстон Спа Банка Народна банка
 • Банка на трговија
 • BankFive
 • Банка на БНА
 • Капитална област Федерална кредитна унија
 • Граѓани Народна банка
 • Комините банка
 • Федерална кредитна унија на Комонвелт еден
 • Деловна банка во заедницата
 • Државна банка на заедницата
 • CoreFirst банка и доверба
 • Банка на заедницата Дамаск
 • Денисон банка
 • Федерална кредитна унија на долината Диабло
 • Електрична федерална кредитна унија
 • Финансиски центар Прва кредитна унија
 • Прва државна банка на Аркадија
 • Штедилница Фиренца
 • „ФНБ банка, НА“
 • Кредитна унија на заедниците Фокс
 • Франклин банка за синергија
 • Фултон банка од Newу erseyерси
 • „Фултон банка, НА“
 • Кредитна унија на Херкулес
 • Федерална кредитна унија на HFS
 • Ибервил банка
 • Кредитна унија на инспирус
 • Кредитна унија на заедницата Изабела
 • Лафајет банка амбасадор
 • Историска банка
 • Кредитна унија на латино-заедницата
 • Кредитна унија на областа Лин
 • Штедилница Махијас
 • Кредитна унија на мапи
 • Федерална кредитна унија на МекКој
 • Трговска банка
 • Николет Народна банка
 • Сојузна кредитна унија на вработените во училиштата Онтарио-Монтклер
 • Пацифичка морска кредитна унија
 • Сојузна кредитна унија на граѓаните на Палмето
 • Федерална кредитна унија на Пен Ер
 • Платина банка
 • Кредитна унија на Црвени карпи
 • Росленд Труст
 • Медицински сојузен кредитен сојуз Сагинав
 • Банка Симонс
 • Стоунхамбанк
 • Свинфорд Национална банка
 • Тексас банка и Труст
 • Колумбиската банка
 • Банката Еванџелин и Труст Ко
 • Првата национална банка на планината Дора
 • Националната банка на Индијанаполис
 • Валианс банка
 • Државната банка Ваучула
 • Западен централен брег
 • Кредитна унија на Вестмарк

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.