Apple TV додава 11 неверојатни видеа за зачувување на вода под вода

Скринсејвери

Apple отсекогаш внимавал на интеракцијата на своите уреди со корисникот. iOS и macOS се многу сериозни интерфејси и се многу пријатни за окото. Apple само додаде неколку видео скринсејвери на Apple TV. Особено го носам оној што лета над Дубаи. Ме опушта многу.

Новите се сите со подводни теми. Toе дадам препорака за вас во недела после ручек: спуштете ги ролетните во дневната соба „на половина копје“, направете се удобно на софата, со ќебе ако тоа го бара температурата, замолчете го мобилниот и ставете на еден од овие скринсејвери.

Оваа недела Apple не изненади со новата колекција на анимирани скринсејвери за Apple TV HD и Apple TV 4K. Ако користите снабдувач на екранот со воздух, уредот автоматски ќе ги преземе и ќе се појави во ротација со остатокот од постојните видеа.

Овие нови видеа беа додадени оваа недела. Тие се достапни во два можни формати: 1080p и 4K. Тие треба да се појавуваат на кој било Apple TV што е компатибилен со tvOS. Оваа нова група видеа вклучува корални гребени, крупни слики на подводни видови како убоди и китови, и дел од делфини. Постојат и медузи од т.н. алјаски желеа.

Вкупниот каталог на анимирани заштитни екрани на Apple TV сега достигнува повеќе од 80 видеа.  Еве го списокот на новостите во ажурирањето на оваа недела:

 • 2 медуза од Алјаска
 • 2 бранови на Тахити
 • Делфини од Калифорнија
 • Шума алги во Калифорнија
 • Делфини на Костарика
 • Зраци од кауноза
 • Сиви гребени ајкули
 • Кибец кит
 • Корал на Црвено Море

Може да ги преземете сега со избирање на антенски како заштитник на екранот на вашиот Apple TV. tvOS ги презема новите видеа според закажаното. Запомнете дека можете да го промените видеото со лизгање налево или надесно од далечинскиот управувач. Ако сакате да ги видите сите, Бенџамин Мајо ги смести во неговите личен блог. Можете да ги видите со најавување со Safari.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.