„Епл“ ќе го емитува „Еден свет заедно дома“, фестивалот од СЗО и домот на Лејди Гага

Постојат многу иницијативи кои се појавуваат како резултат на кризата во Коронавирус, иницијативи, многу од нив културни, кои ни помагаат да го избегнеме проблемот бидејќи сме поудобно во нашите домови, токму тука треба да бидеме ... Денес ви донесуваме нова музичка иницијатива, промовирана од Светската здравствена организација заедно со здружението на глобални граѓани. Apple ќе го пренесува фестивалот во живо од дома, Еден свет заедно дома. Различен музички фестивал на кој ќе гледаме уметници како Лејди Гага, Крис Мартин (Колдплеј) или Balеј Балвин меѓу многу други. По скокот ви ги пренесуваме сите детали на овој музички фестивал на Интернет, од дома.

Еден свет заедно во Хоме ќе се емитува во живо во 2 часот по полноќ во недела, 19 април (по шпанско време), и може да се види бесплатно на Apple Music, Amazon Prime Video, Facebook, Instagram, TIDAL, TuneIn, Twitch, Twitter и YouTube, бесконечен број платформи на кои може да се следи овој нов фестивал создаден од Лејди Гага и кој ќе играни уметници кои настапуваат од дома. Коментираше уметничката Лејди Гага «сите сме многу благодарни на сите здравствени работници низ целата земја и низ целиот светТие се на фронтот за време на оваа криза КОВИД-19 ... Она што тие го прават е да се стават во опасност да му помогнат на светот и сите сакаме да им се заблагодариме.

Фестивалот „Еден свет заедно дома“ ќе го водат харизматичните Jimими Фалон и myими Кимел, а заедно со неа ќе настапи и Лејди Гага Аланис Морисет, Андреа Бочели, Били Ејлиш, Били Armо Амстронг од Грин Деј, Бурна Бој, Крис Мартин, Дејвид Бекам, Еди Ведер, Елтон Johnон, ФИНЕС, Идрис и Сабрина Елба, Balеј Балвин, Leон Леџенд, Кејси Мусгрејвс, Кит Урбан, Кери Вашингтон, Ленг Ланг, Лицо, Малума, Пол Макартни, Пријанка Чопра Jonонас, Шах Рух Кан и Стиви Вондер. Одлична иницијатива што ја препорачуваме и можете да ја следите на сите ваши уреди на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.