Apple ќе ни донесе изненадувања во App Store од 24 до 29 декември

Веќе можеме да кажеме дека сме БожиќТреба само да видиме како некои развивачи ги ажурираа своите апликации давајќи им божиќен допир на нивните икони. Apple исто така сака да ги прослави овие важни датуми, и тие сакаат да го прослават на многу посебен начин: враќање на денови за подароци на App Store, нешто што нè потсетува на тие 12 дена подароци што ни ги понудија пред неколку години. По скокот ви ги даваме сите детали за работењето на оваа нова промоција.


Мора да се каже дека е чудно што овие изненадувања сè уште не се активирани низ целиот свет, очигледно сè започна НЗ (референтна земја во однос на првите лансирања) кога достигна 24 декември. Таму, корисниците почнаа да ја гледаат промоцијата што ја гледате на сликата што го носи овој постер: а Бесплатно купување во апликација за играта Looney Tunes World of Mayhem и 3-месечна претплата на Canva за цена од еден месец. Сосема интересни промоции со оглед на тоа дека ќе имаме уште од тука до следниот 29 декември.

Божиќна промоција која нè потсетува на 12-те дена подароци што Apple ги понуди пред неколку години но она што тие престанаа да го прават. Seeе го видиме „нивото“ на овие подароци бидејќи во минатото тие доаѓаа бесплатно да нудат апликации и игри, како и мултимедијални содржини како што се музика и филмови што може да ги најдеме во iTunes Store. Не знам зошто тие престанаа да ги нудат овие подароци, но вистината е дека иако брендот вклучува трошок, на крајот тоа ги тера корисниците да одлучат да пробаат нови производи и на крајот да завршат со трошење. Ние ќе продолжиме да известуваме за сите подароци што ни се понудени од Купертино во оваа недела на подароци за Апликација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.