Apple за еден месец ќе ја отвори својата петта Apple Store во Кина, а има 33

Јаболко-продавница-кингдао

Ако има пазар што во моментов е приоритет на Апес, тоа е Кина. Во постојан раст, Компанијата за јаболка го наоѓа својот втор најголем извор на приход во азиската земја, само зад Соединетите држави (ситуација која нема да трае премногу долго). Во оваа ситуација, логично е дека оние на Купертино сакаат да го зголемат своето присуство на територијата, нешто во што тие вложуваат посебни напори во последните месеци.

Толку многу што На 31 јануари, петтата Apple Store ќе се отвори досега оваа година во Кина. Несомнено, нешто за завидно за Европа, каде што физичките продавници на компанијата се широко дистрибуирани меѓу различните земји. Со ова ново отворање, веќе ќе има 33 локации на кои можеме да најдеме продавница на Apple, некои од нив со искрено спектакуларна конструкција, како што видовме во минати пригоди.

Оваа петта продавница ќе се наоѓа во Кингдао, важна локација поради нејзината позиција и туризмот во областа, што ќе го размножи приливот кон продавницата во време на поголем прилив на странци. Што повеќе, ќе се наоѓа во голем трговски центар во кои се претставени продавници од најпознатите брендови на планетата, така што нејзината видливост и успех се повеќе од загарантирани.

Нема сомнение дека ќе биде интересно да се види како азискиот пазар се развива како одговор на производите на Apple во текот на оваа година, со зголемен удел на пазарот. Она што е јасно е дека сè додека состојбата продолжи да биде толку поволна за компанијата, Нема да потрае долго да се види отворена продавницата број 40 во Кина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.