Епл видео пародија за телекомуникација

Работа од дома

„Епл“ пред неколку часа објави видео пародија за деновите на „хаос“ и телекомуникации во кои се претставени многу од присутните. Новото видео трае околу 7 минути и неколку убави аспекти на затворањето на кои властите не подложија да ја запреме пандемијата на коронавирусите во кои сме потопени, се рефлектираат. Ова е секако убав начин да се справите со кризата.

Видеото објавено од Apple е насловено: „Целокупната работа од дома“ и несомнено е хумористична гледна точка на кризата во која сме потопени и некои ситуации на теле-работа:

Curубопитни теми што ги наоѓаме на видеото е, на пример, денот во неделата во видеото произведено од компанијата Купертино дека верзијата iOS прикажана на ова е пред тековната бета верзија. Сите или скоро сите актери ги користат AirPods и AirPods Pro покрај Apple Watch на нивните уреди, се појавува и зголемена реалност и особено FaceTime. Смешно е колку слично видео може да биде со реалниот живот на вработените кои деновиве мораа да телекомутираат од дома.

Јасно е дека видеото е целосно фокусирано на хумор и може да биде дека некои сцени што се гледаат во одреден момент не претставуваат пред неколку недели кога бевме дома без да можеме да излеземе, невозможно е да не сте живееле која било од овие ситуации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.