Епл ги одзема правата за документарниот филм „Борба пред Божиќ“

Пред неколку часа го потврдивме тоа Apple планира да ги претстави своите нови уреди на 14 -ти, информација која секогаш беше на усните на сите но дека неколку протекувања ја потврдуваат. Willе го видиме новиот iPhone 13, новиот Apple Watch Series 7Но, дали ќе н surprise изненадат со какви било вести поврзани со нивните дигитални услуги? Ова е нешто многу веројатно, Apple заработува многу благодарение на овие услуги, и малку по малку ги подобрува. Тоа веќе го знаете на Apple TV + нема само серии или филмови, документарните филмови се одличен поттик на платформата и токму денес ви ја пренесуваме веста дека Епл ги доби правата за „Борба пред Божиќ“. Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали.

И дали сакате документарни филмови на Apple TV +, можете да најдете многу квалитетни. Епл ги стекна правата за документарецот „Борбата пред Божиќ“, борба пред Божиќ тоа ја раскажува приказната за еден човек од Северен Ајдахо кој тргнал да биде домаќин на масивен Божиќен настан во неговото соседство. Каде се масивните настани во ерата на СОВИД? Настан што доведе до голема борба во неговата заедница бидејќи никој не го сакаше овој настан бидејќи планираните свечености беа забранети во регионот.

Документарен филм што можеме да го видиме на Apple TV + на 26 ноември и тоа се приклучува на големиот каталог на документарни филмови на Apple TV +. Пред неколку дена, одличен документарен филм што н makes тера да го видиме интересот на Купертино за проширување на каталогот на документарни филмови поради големиот интерес на јавноста, беше премиерно прикажан и на платформата 11s. А за вас, што мислите дека Apple купува нови документарни филмови за Apple TV +? Ве читаме ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.