„Епл часовник“ ќе остане без залиха

TimePorter-Apple-Watch-07

Се чини дека плановите на Apple за намалување на моменталната залиха на Apple Watch функционираа. Пред неколку месеци започна Apple пониска цена на нејзините главни модели, јасно со намера да започне да го намалува бројот на достапни уреди пред лансирањето на новиот модел, чијшто очекуван датум на презентација е 7 септември, заедно со iPhone 7, иако тој нема да се најде во продажба до крајот на годината, непосредно пред Божиќ. 

Во моментов челичниот Apple Watch не е достапен во многу физички продавници на Apple и ако некој сака да го купи мора да го сторите тоа преку онлајн продавницата. Во моментов, само еден челичен модел на Apple Watch е достапен на Интернет и неколку од алуминиумските модели исто така останаа без залихи на Интернет, но се во поголем број од моделот на алуминиум.

Се чини дека сите покажуваат дека Apple сака да престане да го продава челичниот модел на првата генерација на Apple Watch и оставете го само алуминиумскиот модел на продажба кога е претставен Apple Watch 2, спуштајќи го тој модел уште повеќе во цена и оставајќи го како влезен модел. Движење слично на она што го прави секогаш кога ќе лансира нов модел на iPhone, каде што остава само модели со помал капацитет.

Идниот Apple Watch 2 ќе биде побрз покрај интегрирањето на GPS кој ќе им помогне на корисниците во нивната обука на отворено, во секое време да можат да ја знаат рутата што ја следеле без да мора да носат iPhone. Покрај тоа, според најновите гласини, овој нов модел ќе има батерија со поголем капацитет за да може да понуди поддршка за GPS без тој да биде премногу намален кога го користиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.