Apple додава нови бои на своите ремени и приврзоци AirTag

Нови бои на ремени и додатоци за AirTags

AirTags станаа производ целосно прилагодлив благодарение на бројот на достапни ремени, приврзоци и додатоци. Apple му нуди на корисникот голем број опции, бои и дизајни, па дури и опции за прилагодување на ласерот во самиот производ. Меѓутоа, и други компании почнаа да пласираат сопствени додатоци и даваат различен допир на AirTags. Пред два дена се одржа главниот збор на Apple и после него додадени се нови бои и дизајни на ремени и приврзоци на Apple за AirTags, Ги прикажуваме подолу.

Повеќе бои и можности за прилагодување за ремените на AirTag

Apple во моментов има разни додатоци за персонализирање на AirTags. Тука спаѓаат кожниот прстен за клучеви, полиуретанскиот ремен, кожниот ремен, шармот на чантата Хермес, кожниот прстен Хермес и ознаката за багаж Хермес. Сите овие додатоци се достапни во голем број бои и може да се купат преку Apple Store на Интернет или во физичка продавница во големото јаболко.

Неколку минути по завршувањето на говорот на 14 септември, Apple тивко го ажурираше својот дел за додатоци AirTag со додавање на нови бои на овие приврзоци и ремени. Меѓу нив можеме да ги најдеме боите окер, полноќ и вистерија  на кожните клучеви.

Поврзана статија:
Apple издава ажурирање на AirTag, дали веќе го имате?

Додадени се и бои Злато, Bleau Saphir, Jaune d'Or и Piment Привезок и прстен со клучеви од кожна чанта Hermès по цена од 299 евра. Покрај тоа, ознаката за багаж Hermès додаде нова боја Злато. Овој последен додаток има вредност која изнесува 449 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.