Apple ќе додаде нови радио станици Beats во 2016 година

отчукувања-повеќе-станици

Битс 1 е 24-часовно радио станица во живо што Епл го започна заедно со својот сервис за стриминг музика Епл Музик. Сега, со доаѓањето на 2016 година, се чини дека „Епл“ е задоволен од перформансите што ги дава нејзината радио станица, поради што реши да се подготви за проширување на станиците. Според последните протекувања, Apple поднесе барање за патент за регистрација на трговските имиња на уште 4 станици како Beats 1. Оваа апликација е поднесена до Канцеларијата за патенти и трговски марки на Соединетите држави во ноември 2015 година. Овие апликации се во тек на разгледување, но откако ги регистриравме „Битс 1“, не веруваме дека ќе има пречки во патот на регистрација на следните четири станици.

Сите овие нови брендови се регистрирани во услугата на стриминг музика и радиодифузија, и сите поврзани со компанијата Beats Electronics LLC, така што нема сомнеж дека тие се новите 24-часовни радио станици што ги вети Apple да ја плени публиката ширум светот. Претпоставуваме дека достапните диџеи, исто така, ќе се прошират на повеќе територии во Европа и САД за да ги задоволат побарувачката и музиката што ја сакаат сите корисници на Apple.

Во меѓувреме, „Епл“ смртно молчи за тоа, како што е вообичаено за брендот. Како и да е, програмирањето, квалитетот и забавата на Битс 1 се доста добри, едноставно ви треба извесно знаење на англиски јазик за да можете да го разберете предметниот диџеј, како и интервјуата, но можеме надеж дека Apple ќе ја отвори својата станица во Шпанија или со содржина на шпански јазик со цел да се слушаат интервјуа со најрелевантните уметници на латинската и шпанската сцена. Нема специфичен датум за лансирање на новите станици на Битс, но во iPhone News ќе ве информираме како и секогаш. Среќна празнична сезона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.