Apple во февруари лансира нов предизвик за активност

Многумина од вас ќе имаат Епл Види, и многумина од вас го користат тоа прстени на контролната активност, и затоа во Apple сакаат нивните вработени да поставуваат Activity и одржувај здрав живот. И оваа година немаше да биде помала, Apple сакаше да им испрати на своите вработени нов предизвик за активност за месец февруари. По скокот ви ги пренесуваме сите детали за овој нов предизвик со кој момците од Купертино сакаат сите вработени во Apple да бидат во добра физичка форма и да имаат здрав живот.

Предизвик овој февруари е вработените во Apple да ги затворат прстените на активности секој ден во месецот, без изговори ... Ако успеат, Apple ќе ви даде маица со отпечаток што го гледате на горната слика, дизајн од 2020 година, со прстени за активност на брендот. И не само тоа, најинтересно е што тие исто така ќе бидат направени со а златна игла, и златен рејтинг веднаш до таа кошула што ја споменавме порано.

Дали сакате да бидете дел од предизвикот за активност во февруари? Па, лошиот дел е тоа тоа е предизвик што е само за вработенитеСепак, другите корисници ќе имаат пристап да ги набават овие дневни прстени и да добијат беџ, но очигледно ќе останеме без кошулата и златната игла што ќе им ги дадат на вработените. Па сега знаете, ако одите во продавница на Apple и ги видите вработените со оваа игла до нивната кошула во текот на целиот месец март, честитајте им бидејќи ќе успеат да ги затворат сите прстени на активност во текот на месец февруари, не е тешко, но не е лесно да се постигне ниту ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.