Apple и Sonos го промовираат својот сојуз во реклама

Apple-Music-Sonos-Соопштение

Пред неколку дена ве информиравме за крајот на бета-фазата на програмата за да ги направи звучниците Sonos компатибилни со Apple Music, скоро шест месеци по неговото официјално лансирање. И за да го прослават, и двете компании снимија реклама што се емитуваше синоќа за време на Греми наградите и во која можеме да видиме неколку уметници како Мет Берлинџер од инди-рок групата Национал, Ени Кларк попозната како пејачка на Сент Винсент и Килер Мајк на хип-хоп користење на овие звучници во нивните домови, под наслов „Музиката го прави дома“.

На огласот можеме да видиме како пејачите потврдуваат дека музиката промовира креативност покрај тоа што нуди поголема среќа во околината што ви овозможува да уживате со семејството на многу полесен начин. Двете компании се засноваа на студија што неодамна ја спроведе Сонос за позитивните ефекти од слушање музика дома и која покажа зближување на семејството за повеќе време, како и понуда на позитивни аспекти на дневна основа.

Apple следи зајакнување на имиџот на вашата марка соработуваше со Сонос на оваа објава, како и пред неколку месеци со новите ексклузивни ремени на Хермес за Apple Watch. На „Амазон“ можеме да најдеме звучници на „Сонос“ од 200 евра, а тоа ни овозможува да ја пуштаме омилената музика во која било просторија или во сите простории истовремено од нашиот уред со единствена апликација.

Овие звучници не работат преку блутут врска поради ограничениот опсег што оваа технологија моментално го има, но Тоа го прави преку WiFi конекцијата на нашиот дом и тоа исто така ни овозможува да свириме различна музика во секој од звучниците што ги инсталиравме. Преку оваа апликација, сега можеме да ја избереме Apple Music како наш музички сервис што ќе го користиме. Треба само да одиме на Додади музички услуги, да го избереме музичкото лого на Apple и да се најавиме со нашите податоци.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.