Apple Music доаѓа на уредите Sonos овој месец

сонос-јаболко-музика

Кога Apple Music официјално започна минатото лето, многу корисници кои поседуваа уред Sonos добија лоша вест дека нивните звучници нема да бидат компатибилни со музичкиот сервис на Apple. Ова ќе се смени овој месец, бидејќи, како што вети, Компатибилност на Apple Music со Sonos конечно ќе пристигне во вторник Декември 15. Тоа ќе во форма на А. бета верзија што Епл експресно ќе создаде за уредите Сонос. Конечната верзија ќе пристигне на почетокот на 2016 година.

Секоја заинтересирана страна мора да бидат регистрирани en sonos.com, нешто што може да се направи од мрежата или од апликацијата Контролер на Sonos што е достапно бесплатно на App Store. Ако го направите тоа од апликацијата, мора да отидете во Поставки, а потоа во Напредни поставки. Haveе мора да изберете и да се придружите на бета програма од Сонос. Веднаш штом ажурирањето ќе стане достапно, корисниците што учествуваат во вашата бета програма ќе бидат известени од самата апликација.

Кога ќе дојде време, корисниците на „Сонос“ ќе можат да ја слушаат целата музика од „Епл мјузик“ на нивните уреди, се додека се претплаќаат на некој од начините на плаќање, за кој се сеќаваме дека е индивидуален со цена од 9,99 € / месец и семејната, има цена од 14,99 € / месец. Без претплата, достапно е само радиото „Битс 24“ 7/1.

Sonos, се сеќаваме дека нуди Звучници за Wi-Fi Со одличен дизајн, тој е веќе компатибилен со другите музички стриминг услуги како Spotify, така што беше само прашање на време тие исто така да можат да пуштаат музика од Apple Music. Дека Apple Music може да се слуша на Sonos, како и на која било друга платформа, може да биде само позитивна работа, за Apple затоа што може да добие претплатници и за корисниците затоа што можеме да ја слушаме Apple Music на повеќе уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.