Apple не сака своите аудиовизуелни вработени да користат Final Cut Pro X

уредник на јаболка

Да, добро прочитавте. Apple не сака или не им требаат на своите аудиовизуелни вработени да ги користат аудиовизуелен постпродукциски софтвер на компанијата: Final Cut Pro Х. Програма која беше вклучена во големи контроверзии по нејзиното ажурирање во верзијата X. И тоа е дека неодамна Final Cut Pro беше широко користена апликација во аудиовизуелниот свет, апликација што се користеше дури и во филмски продукции. Но, Final Cut Pro X пристигна и критиките пристигнаа, а многу од оние кои имаа простории за уредување прилагодени на софтверот на Apple се пријавија на натпреварот.

Исто така, мора да се каже дека програмата не е воопшто лоша, што е повеќе, со најновите надградби практично се врати на она што беше, но целата оваа игра на момците од Купертино направи конкуренцијата да добие поголема сила и да го престигне Final Cut Pro X. Avid е еден од најголемите, тој е најкористената програма во професионални средини, да, денес Adobe Premiere Pro јаде земја и успева да ги засени сите други. И дали е тоа Adobe е во ова веќе подолго време и врската помеѓу нивните различни програми е она што ги прави лидери ...

премиера на видео едиторот заинтересирана

Како што можете да видите на претходната слика од екранот, Apple не бара од своите вработени да користат Final Cut Pro X (или верзија 7.0, ако не успеат во тоа). И тоа е дека сте порано барања за аплицирање за позиција за уредување видео во рамките на компанијата. Веќе можете да ги побарате зборовите "Final Cut Pro" што нема да ги најдете.

Секако, подгответе се затоа што тие веќе не предупредуваат на тоа ќе работиме во услови на висок притисок, така што нема да биде лесна работа (воздржувајте се од аматери). Пред извесно време се зборуваше за можно пристигнување на Final Cut Pro X на iPad, паметен потег за Apple иако не приоритет, Adobe ги јаде на земја и тоа е последниот кој ги мигрира сите свои апликации во допирната околина на мобилни уреди со кои Неверојатно гледам доаѓање на можен Final Cut Pro X на iDevices.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.