Apple патентира лента за трансформатор за Apple Watch

патент-каиш-штанд-јаболко-часовник-2

Apple секоја година поднесува голем број патенти, но тоа не значи дека тие конечно ќе бидат извршени некогаш, но дека тоа го прави со намера да го заштитите вашето истражување од трети страни.

Денес ќе разговараме за нов патент што Apple успеа да го регистрира во Заводот за патенти и трговски марки на САД и е поврзан со нов ремен за Apple Watch, слично во работењето со Миланеза, во која, како што можеме да видиме на сликата што ја предводи оваа статија, може да се трансформира и да стане поддршка за поставување на телефонот на нашата работна маса.

патент-каиш-штанд-јаболко-часовник

Би било идеално ако трансформирајте го ременот во држач За Apple Watch, ние исто така може да го полниме уредот, на овој начин ќе отстраниме ѓубре од масата бидејќи преку ремените на уредот, можеме да го поставиме во позиција за удобно полнење.

Друга од функциите што исто така ги наоѓаме во патентот е можноста за заштити го Apple Watch кога ќе го тргнеме од зглобот, или да го чуваме во вашиот џеб, или да го пренесеме во нашиот ранец или торба. Лентата целосно би го завиткала уредот, а благодарение на магнетите на ременот, лентата би останала прицврстена за уредот.

Друга функција, што не можам да ја видам многу јасно, но се чини дека Apple ја гледа, е можноста за поставете го телефонот на екранот на MacBook. MacBooks се направени од алуминиум, така што ќе мора да купиме посебен додаток, за да можеме да го закачиме Apple Watch со овој ремен на MacBook, бидејќи алуминиумот не е црн материјал на кој не може да се придржува ременот Apple Watch.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.