Два нови Apple Watch се филтрираат за азискиот пазар

нов-јаболко-часовник

Пред нешто повеќе од еден час се појави едно од оние протекувања за кои секогаш се сомневаме дека се случило случајно. Во ова „протекување“, Apple откри секако грешка што наскоро ќе пристигнат нови модели на Apple Watch Sport на азискиот пазар, лансирање за прослава на кинеската година. Поточно, ќе бидат лансирани двата модели што ги гледате на претходната слика, едниот во Златножолта, а другиот во Сребрен алуминиум, вториот со, ако не се лажам, поголема осветленост од вообичаениот алуминиумски модел.

Како што е вообичаено во овој тип на "истекување", информации кои ги открија новите написи исчезна кратко време откако беше виден, но не без неколку медиуми да ги преземат потребните информации за да ги пријават. Читаниот текст, преведен од кинески, беше „Ексклузивни модели за кинеската нова година. Новата година ја славиме со два специјални модели на Apple Watch Sport кои ќе бидат достапни до 22 февруари« Кинеската нова година е на 8 февруари.

Apple ќе ги направи достапни овие два модели во области каде се слави кинеската нова година и тоа ќе го стори со претходната порака што ќе се појави во онлајн продавницата на Епл од Кина, Сингапур, Малезија, Хонг Конг и Тајван, но тие ќе пристигнат со една недела задоцнување, бидејќи ќе бидат достапни една недела од 15-ти до 22-ри февруари.

Така што клиентите кои можат да ги купат овие два нови модели имаат среќа, вклучениот ремен ќе биде црвен, но ќе има малку потемна боја од црвената што е достапна на другите пазари. И двата модели ќе бидат достапно во 38мм и 42мм.

Јасно е дека Apple знае дека азискиот пазар е многу важен за неговата продажба. Во последниве години, Кина е земја каде продажбата на iPhone порасна најмногу и, доколку не продолжат да нудат вести како што е зголемувањето на големината на iPhone од 4 на 4,7 и 5,5 инчи, Тим Кук и компанијата можеа да ги видат нивните профитот паѓа, нешто што инвеститорите не би сакале.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.