Apple престанува да го потпишува iOS 14.5

iOS 14.5

На 5 мај, Apple престана да го потпишува iOS 14.4.2, по објавувањето на iOS 14.5. Една недела подоцна, откако го објави iOS 14.5.1, Apple ја следеше истата постапка и престана да го потпишува iOS 14.5. Кога ќе престанете да ја потпишувате претходната верзија, ако го вратите вашиот уред, тоа можете да го направите само на iOS 14.5.1.

Јаболко обично оставаат време од две недели од моментот кога стартувате нова верзија на iOS, додека не престанете да ја потпишувате претходната, се додека новата верзија не реши сериозен проблем со работењето како да е во овој случај, бидејќи функцијата за активирање на мониторингот на апликациите не не работат во одредени земји.

Ако сè уште не сте ажурирани на iOS 14.5, треба да го сторите тоа што е можно поскоро за да можете уживајте во сите новости што Apple ја вклучи во оваа верзија, каде што, покрај функцијата за следење на апликациите, можеме да го отклучиме и iPhone со Apple Watch кога користиме маска и да го ажурираме уредот со најновата верзија на watchOS.

Воведени се и тие нови гласови на Сири, така што сите оние кои сакаат да користат машки глас за Сири, иако за имагинацијата на милиони корисници тоа е жена, откако придружуваше женски глас толку години.

Покрај тоа, тие се вклучени нови контроли за приватност, нови опции за тонот на кожата кај парови со емотикони ... Ако сакате да ги знаете сите новости што доаѓаат со iOS 14.5, можете да го погодите поглед на ова видео на нашиот колега Луис Падиillaа.

За да ја ажурираме најновата верзија што Apple ја потпишува моментално, мора да ве упатиме на поставувања на вашиот уред, пристапувајте до опцијата Генерално а подоцна и понатаму Надградба на софтвер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.