Apple престанува да го потпишува iOS 13.6 по објавувањето на iOS 13.6.1

iOS 13

На 12 август, Apple го објави iOS 13.6.1, кој во теорија може да биде најновата надградба на тринаесеттата верзија на iOSСè додека не се детектираат нови грешки во ова ново ажурирање, како да се случило со iOS 13.6, ажурирањето предизвика разни проблеми што беа поправени во iOS 13.6.1.

iOS 13.6 ни донесе поддршка за Car Keys и аудио функционалност на Apple News, покрај другите помалку интересни и светкави функции. Една недела по објавувањето на iOS 13.6.1, серверите Купертино престанаа да го потпишуваат iOS 13.6, па затоа не е можно да се намали рејтингот ако е потребно.

Apple престанува да ги потпишува претходните верзии една недела откако објави нова верзија, иако понекогаш, остава маргина од 2 недели од причина што не ја знаеме. Причината за отстранување на претходните ажурирања е тоа корисникот е секогаш ажуриран до најновата достапна верзија, верзија што ги штити ранливите точки што може да биле откриени во претходните верзии.

iOS 13.6.1 поправа неколку проблеми, вклучително и зелена нијанса на екранот поради проблем со дисипација на топлина (Како што е наведено од Apple во белешките за ажурирање). Исто така, го реши проблемот што го претставија некои уреди што не бришеше автоматски непотребни датотеки од системот кога складирањето беше мало. Друга грешка што беше поправена во ова ажурирање е онаа што автоматски ги оневозможи известувањата за изложеност.

Најновата бета верзија на развивачите достапна денес е број 5, бета-верзија што треба да ја поправи голема потрошувачка на батерија прикажана во четвртата бета верзија. Новитетите вклучени во петтата бета верзија на iOS 14 се фокусираат повторно на известувањата за изложеност, нов екран за добредојде за апликацијата Кратенки, додаток за Apple News ... Оваа статија Ги имате сите новости за петтата бета верзија на iOS 14.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.