Јаболко протекува слики од нов црн милански ремен

Миланско-црна

Некој во „Епл“ сепак мора да има мамурлак за новогодишната ноќ, бидејќи компанијата штотуку објави на неколку официјални веб-страници нов ремен за „Епл часовник“, кој сè уште не е достапен во ниту една официјална продавница. Поточно, тоа е, како што можете да видите од сликата што ја води статијата, на црн модел на успешниот милански ремен за вашиот Apple Watch. Станува збор за моделот Space Black на ременот, во моментот само 42 mm во големина, и тоа ќе биде совршен придружник на вашиот челичен Apple Watch со иста боја.

Ексклузивниот (и скап) челичен модел Space Black на Apple Watch ќе има уште еден ремен дизајниран специјално за него. На челичниот каиш со иста боја сега се чини дека ќе се додаде друга миланска јамка со иста боја. Барем ова се заклучува од информациите и сликите што протекоа во официјалните онлајн продавници на „Епл“ во Португалија и Чешка. Curубопитно, ова се земји во кои вчера беше објавено дека часовникот ќе биде достапен во текот на овој месец, па веројатно тоа беше неуспех предизвикан од објавување нови информации за часовникот на Apple во врска со овој факт.

Не ја знаеме цената на прерамките, не знаеме ниту дали тие ќе се појават во другите Apple Store преку Интернет во текот на следните неколку дена, иако сè укажува на тоа. Друг факт што исто така не го знаеме е Ако можете да го купите Apple Watch Space Black со тој ремен, што може да ја направи неговата цена многу поевтина. Во моментов е достапен само со лента за црна врска со цена од 1269 € за моделот 42мм. Ако земеме предвид дека каишот за црна врска е со цена од 619 € и дека нормалниот милански ремен чини 169 €, тоа би можело да биде дека Apple Watch Space Black со милански ремен не чини повеќе од нормалниот модел со милански ремен, достапен за 819 €

Во моментов оние што сакаат лента од овој стил мораа да се одлучат за модели од други производители, како што е моделот што го имате на овие линии што може да се купи во Амазон Шпанија и тој иако имаат цени многу пониски од оригиналните Тие ги немаат истите финиши како Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ОМГ dijo

  Јас го откажам тоа кога зборувате за цени повисоки од 700 евра, па дури и достигнувајќи повеќе од 1000 евра, имајќи модел со исти функции за околу 400 евра.

  Неверојатната цена на овој производ со челичен ремен сè уште не ми влегува во главата

 2.   Borja dijo

  Црниот модел во моментов може да се купи со црн спортски ремен за 669 евра (38мм) или 719 евра (42мм) во која било продавница на „Епл“ во земјата или преку Интернет.

  http://store.apple.com/xc/product/MLC82TY/A

 3.   Монитор dijo

  Ако веќе го имате часовникот „Епл“, на оваа англиска страница имате милански мрежен ремен за 20 фунти плус 10 пратки. Вкупно 41 евро и за една недела ги имате дома. Тие беа мои кралеви, многу ефикасни, со одличен квалитет и брза испорака. Совршено е.
  Миланец-јамка-нерѓосувачки челик-лента-силен-магнет-заклучување-лента-за-Apple-Watch-42MM

  1.    Монитор dijo

   Можете исто така да го најдете на eBay од истиот провајдер.