Apple ги регистрира „Iris Image Engine“ и „AirPods“

AirPods

Кога има неколку часа додека компанијата од Купертино конечно не го претстави iPhone 7, новиот терминал на компанијата, и секој од гласините што го опкружуваат лансирањето на овој уред е потврден или негиран, Apple продолжува да работи на нови уреди, како и нови одлики што ќе пристигнат во идните модели на iPhone. Застапникот на трговската марка Брајан Конрој објави нови докази за Најнови имиња кои компанијата ги има регистрирано за своите претстојни производи. Меѓу сите имиња што ги наоѓаме на списокот, покрај iPhone 7 и iPhone 7 Plus, особено впечатливи се имињата Iris Engine и AirPods.

AirPods официјално ги потврдува гласините што ги објавивме претходните месеци и во кои разговаравме за можноста тоа Apple работи на безжични слушалки без жици, слично на оние што Самсунг ги претстави на почетокот на август заедно со Галакси Ноут 7 и оние на фирмата Браги, безжични слушалки со многу добар изглед за кои веќе разговаравме вчера.

Iris Image Engine исто така потврдува дека Apple работи на систем за отклучување на iPhone со помош на ирисот, исто како што веќе го има новиот Samsung Galaxy Note 7, механизам што ни нуди дополнителна безбедност на отпечатокот од прст. Но, тие не беа единствените имиња поврзани со Епл што ги откри овој адвокат.. Во истиот документ можеме да ги најдеме „Apple Smart Button“ и „Apple Touch Bar“ што може да означи идно домашно копче интегрирано во OLED екран, како и панел за допир со прилагодливи функции што ќе доаѓаат од раката на новиот MacBook Pro .

Сега само треба да почекаме да видиме кој од овие нови патенти се појави на пазарот и кога ќе се појави, бидејќи во многу наврати дека Apple регистрира патент или име не значи дека тие конечно ќе стигнат на пазарот, но на овој начин се заштитува од другите компании кои можат да бидат заинтересирани за лансирање на оваа технологија без да поминат низ прозорецот.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.