Копчиња за молња од Apple Hogs што ги оставаат производителите на додатоци без нив

Молња на кабел

Производители на додатоци, особено на Кабел за молња, Тие имаат нова загриженост одозгора и тоа е што очигледно, големата продажба што се очекуваше за iPhone 6, предизвика Apple да произведе голем број кабел за молња.

Запомнете дека дури и ако станува збор за „едноставен“ кабел, обликот на приклучокот и чипсетот што ја потврдува автентичноста, се во сопственост на Apple и за да можете да ги користите, треба да бидете дел од програма за овластен производител да продава производи компатибилни со MFi технологијата.

Јасно е дека се соочуваме со потреба исто толку голема како и подготовката масивни количини на молња кабли За да се испорача со iPhone 6 и новите единици на iPad, Apple ќе се погрижи за себе и ќе ги исцрпи целата залиха на Lightning конектори и соодветните чипови за секој од нив, предизвикувајќи производителите на додатоци да останат без компоненти за вашите производи.

Јасно е дека производителите нема да бидат задоволни бидејќи плаќаат за да можат да ја користат технологијата што стои зад приклучокот Lightning и на некој начин, Apple им го свртува грбот во многу клучни моменти што несомнено ќе предизвикаат доцнење на производите „Направено за iPhone“. Според изворот, може да има проблеми со акциите до јануари и имајќи предвид дека сме во септември, тоа е долг временски период.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.