Apple TV + ќе го објави филмот на Том Хенкс од Втората светска војна: Greyhound

Се чини дека оваа нова ситуација никогаш не завршува, сè се менува поради ограничувањата во кои живееме. Кината се затворени, затоа многу производители и дистрибутери размислуваат за нов деловен модел. Во Шпанија, Гоја наградите ќе примаат филмови објавени преку Интернет, во САД Оскарите ќе доцнат ... Apple сака да придонесе за овој нов деловен модел. Нов филм Greyhound од Втората светска војна со Том Хенкс во главна улога на премиера на Apple TV +. По скокот, ви ги даваме сите детали за оваа важна премиера за видео платформата за стриминг на Apple.

И, дали е тоа со сите овие промени Apple мораше да се пресели (поради малиот интерес што го предизвикува каталогот на платформата) и искористете ја можноста да го заживеете Apple TV +. Премиера на Greyhound Беше планирано за овој месец мај, очигледно со затворените кина откако Сони реши да ја одложи премиерата за јуни, но од Купертино тие започнаа понуда за промена на плановите на дистрибутерот. Apple ќе инвестираше 70 милиони долари за да ја обезбеди премиерата на Greyhound на платформата Apple TV +, премиера што очигледно и други стриминг видео платформи беа спорни, веројатно Амазон и Нетфликс.

Во starsвездите на Greyhound, Том Хенкс, сценариото е исто така на популарниот актер, и тоа ќе биде најголемата премиера на платформата Купертино. Филм кој ја раскажува приказната за капетанот Georgeорџ Краузе во неколку дена пред сојузот меѓу Велика Британија и Соединетите држави за време на Втората светска војна. Возбудлива приказна сместена во морињата за да се победи германската армија. Сè уште не го знаеме точниот датум на премиерата на Apple TV +, но се очекува да биде во текот на следните неколку недели. Ние ќе ве информираме…


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Од аеро23 dijo

    Колку добро изгледа xd, се надевам дека е бесплатно за сите нас кои имаме претплата