Apple Watch 2 можеби нема да пристигне на пролет

јаболко-часовник-2

Информациите што ни доаѓаат од аналитичари и наводни внатрешни извори не се без грациозност. Она што е смешно е количината на контрадикторни информации што ни доаѓаат, па на крајот некои од нив треба да бидат точни. Кога сите се надеваме дека Јаболко Гледајте 2 е претставен во март, приближно една година по вториот главен и првиот за паметниот часовник Купертино кога беше подготвен за продажба, новите информации гарантираат дека нема да има нов часовник на Apple на пролет.

Во овој случај, се цитираат неколку извори кои наводно се свесни за плановите на Apple. Овие извори го осигуруваат тоа Март е премногу избрзан за да пристигне Apple Watch 2.0. Најновите гласини уверуваат дека тие ќе започнат да ги произведуваат првите единици на крајот на овој месец и блогот каде што пишува Марк Гурман е оној кој беше одговорен за ширењето дека март ќе биде месецот избран за нивна продажба. Гурман обично не пропаѓа во предвидувањата, па затоа оваа нова информација го губи кредибилитетот.

Не сум сигурен дали ќе го видиме толку наскоро. Неколку работи што ги слушнав (од различни извори) укажуваат на тоа дека нема да видиме нов хардверски модел на Apple Watch во март. Партнерства со дизајнери, додатоци, такво нешто може да биде, но не и „Гледај 2.0“ со многу нови хардверски одлики како камера. Може да грешам, сигурно, но доволно слушнав за да размислувам вака.

Според овие зборови, ќе има настан во март. На тој настан, ново ремени со нови сензори, нешто што исто така се сметаше во минатото. Од друга страна, се чини дека сè покажува дека новиот нормален модел на iPad, iPad воздух 3 Arriveе пристигне во март, веројатно со 4-инчниот iPhone познат како iPhone 6c и кој веројатно конечно ќе се вика iPhone 5e. Во секој случај и како и секогаш, само времето може да не исчисти од сомнежите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   М.М. dijo

    IPhone 4 ″ познат како 6C, кога ќе го видам ќе верувам, во спротивно умирам пред смеата што ќе влезе во мене. Глупаво е