Apple предлага купувања во апликации во watchOS 6.2

И тоа е дека имањето сопствена продавница за апликации, зголемената независност на iPhone и дека програмерите се повеќе се фокусираат исклучиво на природни апликации за Apple Watch, го прават доаѓањето на Купувањата во апликации во watchOS 6.2 бета стануваат реалност.

Apple пред неколку дена ги објави бета верзиите на сите свои уреди и во нив најдовме неколку интересни подобрувања. Во случајот на Apple Watch, се чини дека компанијата би била подготвена купувајте директно од продавницата за апликации Apple Watch биди реалност.

На први бета верзии на iOS 13.4, tvOS 13.4 и macOS Каталина 10.15.4 но исто така и во новата бета верзија лансирана за развивачите на watchOS, ја наоѓаме оваа опција, што би бил уште еден чекор за опцијата да имате сопствена продавница за апликации што пристигна во watchOS 6. Мора да се земе предвид дека моделите на претплата или дури набавките на дополнителна содржина се наредниот ден во останатите продавници на „Епл“, така што го имате овој систем за купување «Во апликација»Во продавницата за апликации watchOS не би било ништо необично.

Поврзана статија:
Патент што зборува за Touch ID на Apple Watch

Пред неколку часа разговаравме и за патент кој се повикуваше на имплементацијата на Touch ID во дигиталната круна на Apple Watch, па ако ја комбинираме можноста за купување или купување во рамките на апликациите и овој метод на отклучување / пристап до набавки, имаме интересен метод за Apple Watch на иднината. Во моментов првата бета верзија на watchOS 6.2 веќе е во рацете на развивачите, сега треба да почекаме да стане официјална и да пристигне со оваа активна опција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.