Apple ја одбележува 10 -годишнината од смртта на Стив Jobобс

Денес, 5 октомври, Apple го одбележува споменот на XNUMX -годишнина од смртта на Стив Jobобс со почит на нејзината главна веб -страница, www.Apple.com. Сликите на Jobобс ја заземаат корицата на страницата и Apple ги подготви специјално монтирано видео каде што некои цитати се преживеани најнезаборавно за поранешниот извршен директор на компанијата Купертино.

Самото видео собира повеќе слики од Стив во текот на неговите години во компанијата. Се појавуваат и различни протагонисти од неговиот живот и врска со Епл, како Стив Вознијак. Ние даваме посебна препорака да го погледнете видеото во кое пораката ја пренесува Jobобс и неговиот начин на разбирање на животот, тоа е вистински скапоцен каменНа Мотивацијата што самиот sобс веќе ја покажа за создавање на сопствени работи и што остатокот од светот може да ја искористи, веќе почетната диференцијација за купување „компјутер“ од Apple Computer и останатите компании или неговата желба да продолжи да размислува поинаку од одмор. Безбедносна игла.

За време на видеото се прикажуваат и слики од главните знаци каде Стив Jobобс го претстави првиот iMac, iPod или самиот iPhone, неговото последно големо претставување. Исто така, од онаа главна тема во која извади MacBook од плик, шокирајќи ја целата публика. Видеото завршува со фраза од Стив, заблагодарувајќи им се на сите што се „дел од сето тоа“.

Почитувањето не завршува тука. Епл, исто така, вклучи порака од семејството sобс на својата веб -страница заблагодарувајќи му се за с he што направи во текот на неговата кариера и ги научи не само како извршен директор на една од најуспешните компании во историјата, туку и како личност, татко и сопруг.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.