Apple ја отстранува апликацијата што го претвори нашиот iPhone во iPod

iPod-от

Неколку години видовме како дизајнот на минатото се враќа во мода, не само во облеката, туку и во технологијата. Последниот пример поврзан со Apple, го најдовме во апликацијата Rewound, апликација што дозволуваше претворете го нашиот iPhone во iPod, нудејќи многу слично искуство благодарение на хаптичките повратни информации на екранот.

Апликацијата Rewound, која неразбирливо стана достапно на App Store, штотуку беше повлечен од Apple, како што се очекуваше. Инвеститорот што стои зад апликацијата објави запис на својот блог во кој тој известува за отстранување на неговата апликација од App Store и за причините што ги тврди Apple.

Оваа апликација што е навистина музички плеер, ни дозволи прикажете класичен iPod интерфејс, апликација што имаше пристап до библиотеката на Apple Music. Во идните ажурирања, Луис Анслоу имал намера да додаде поддршка на библиотеката Spotify покрај додавање на додаток. Но, сите намери што ги имаше Луис залудно залутаа.

Луис тврди дека Rewound „овозможил персонализирање на iPhone со изглед на MP3 плеер од претходната деценија“, апликација која стана многу популарна во многу земји, но има многу краток век на траење. Причината што Apple одлучи да ја отстрани Rewound од App Store е тоа може да биде погрешно за производ на Apple кој исто така имаше сличен дизајн со Apple Music.

Ако сакавме да ни покажеме дизајн сличен на класичниот iPod, моравме преземете кожа. Луис вели дека работи на тоа апликацијата повторно да биде достапна во App Store, иако е тешко без да се наруши сегашното искуство што им го нуди на повеќе од 170.000 корисници кои ја преземале апликацијата и соодветната кожа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.