Очилата „АР“ на „Епл“ може да бидат објавени во 2022 година

Не ми е јасно колку долго зборуваме за можноста Епл да лансира свои очила за проширена реалност и исто така не ми е јасно дали ова ќе биде производ што ќе стигне на пазарот еден ден, но секако медиумите како што е ДигиТајмс продолжете да се обложувате на тоа и сега со датум од две години од сега, поточно тие ќе бидат лансирани според овој медиум во текот на 2022 година.

Синџирите за снабдување ќе придонесат материјали, развој и компоненти за овие очила. Развојот на очилата трае повеќе работа отколку што мислиме и повеќе кога зборуваме за Епл кој има само „една шанса“ да започне бидејќи ако не успее, критиките врнат од сите страни.

Најновите гласини што се појавија во медиумите што предупредува е дека лансирањето на овие АР очила е подготвено за следната година. Логично, ова не веруваме дека е можно заради многу фактори, а тоа е кога DigiTimes се појавува и го негира тоа Марк Гурман, кој изјави дека се очекува ослободување следната година.

Протекувањето, гласините, можните лансирања и други вести поврзани со овие очила за проширена реалност од Apple се меѓу нас подолго време и изворите обично секогаш предупредуваат за идно лансирање. Не повеќе од една година беше кажано за истата 2020 година, но очигледно тоа нема да биде можно скоро со целосна безбедност, па затоа ќе биде време да се чека да се види дали некоја од овие години ќе го потврди ова издание на АР очилата или конечно целосно отфрлени и се шпекулира за 2022 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.