Jackery ни нуди молња кабел со интегрирана батерија

Камен-кабел´-молња-со-интегрирана батерија

И покрај напорите на Apple да се обиде да ја намали потрошувачката на батерија на своите уреди во секоја нова верзија на iOS што ја лансира, батеријата е сè уште еден од проблемите на сите уреди, без оглед на капацитетот на батеријата, бидејќи колку повеќе mAh има, толку повеќе ќе го користиме уредот со последователна потрошувачка на батерија и можност да се соочиме со проблемот на потрошување на батеријата.

Ако обично ја напуштаме куќата со нашиот кабел за молња секој ден, во случај да имаме проблеми со батеријата на нашиот уред, веројатно во одреден момент ви преминало на ум дека веќе треба да има кабел на пазарот со вградена батерија Тоа ни овозможува да го наполниме мобилниот кога го имаме кабелот, но не и каде да го поврземе.

Камен-кабел´-молња-со-интегрирана-батерија-2

Како скоро сè во животот, исто така е измислен кабел со молња врска и батерија. Станува збор за производителот Jackery. Jewel е името на овој уред, молња кабел со вградена батерија што покрај тоа што ни овозможува полнење на мобилниот, ни овозможува да ја наполниме батеријата на нашиот iPhone, iPad и iPod touch, иако секако и поради неговата големина со очигледни ограничувања.

Jewel ни нуди кабел долг еден метар, со интегрирана батерија од 450 mAh, што ни овозможува, на пример, да го полниме iPhone 6s до 26% од неговиот капацитет. Меѓутоа, ако го користиме за полнење на нашиот iPhone 6s Plus, ќе добиеме само дополнителни 16% батерија. Како и повеќето молњави кабли, Jewel ни нуди 1 засилувач за да можеме да го полниме нашиот уред од кој било полнач или да пренесуваме информации од iPhone, iPad или iPod touch на компјутер или Mac.

Покрај тоа, Jewel поседува интегриран LED кој ни го покажува статусот на батеријата, како и полнењето. Кога уредот се полни, вградената ЛЕД трепка во различни бои во зависност од нивото на полнење: црвена, зелена и сина. Со притискање на копчето што го интегрира уредот, можеме да го знаеме и нивото на полнење на Бисер во секое време. Кога батеријата е целосно наполнета, предводникот престанува да трепка за да можеме да го исклучиме и да го искористиме.

Цената на овој кабел е 19,99 УСД и во моментов е достапна преку Веб-страница за јакни и на Амазон во САД. Наскоро, според производителот, европските корисници ќе можат да го купат преку Амазон во Велика Британија.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.