Replica, најдобрата апликација AirPlay сега компатибилна со Tesla

Во безброј наврати сме разговарале со вас за Replica, апликација за iOS која ни овозможува можност за вршење пресликување на екранот, кое во опкружувањето на Apple обично е познато како AirPlay, со секаков тип уред, компатибилен со главните телевизори и мултимедијални центри. на светот.пазарот.

Сега Tiago, неговиот развивач, не информираше за тоа Replica е компатибилна дури и со возилата на Tesla, дали можете да смислите подобра апликација за вашиот iPhone? En нашиот телеграмски канал Ние ќе дистрибуираме годишни кодови за претплата за Replica секојдневно, не можете да го пропуштите.

Компатибилност со реплика на апликација

Репликата е компатибилна со Google Chromecast TV, Amazon Fire TV, Android TV, Samsung, LG, Sony, PlayStation, Philips, Toshiba, Tesla и кој било уред со модерен веб-прелистувач (Safari, Chrome или Edge).

Во нашето видео на каналот за iPhone Actualidad На почетокот на годината ја тестиравме апликацијата за да ви кажеме како функционира, иако е застарена верзија на Replica, можете да добиете повеќе или помалку идеја за тоа колку добро функционира, иако перформансите и леснотијата на користење се сега многу пооптимизирано.

За репродукција или огледало на екранот на вашиот iPhone или iPad во кој било прелистувач како што се Safari, Chrome или дури и на ТВ Мора да ги следите следниве чекори:

 1. Отворете ја апликацијата
 2. Пристапете до локалната мрежа и Bluetooth кога ќе ве прашаат
 3. Кликнете на дното каде што пишува „други уреди“
 4. Одете на веб-прелистувачот каде што ќе репродуцирате и внесете ја страницата што ве означува на екранот на Реплика
 5. Започнете да пренесувате на iPhone и ќе започне брзо

Дополнително, со Fire уредите се поврзува автоматски само со внесување на код и корисничкиот интерфејс е значително подобрен во споредба со нашата прва анализа, па затоа ви препорачуваме да погледнете и останете присутни, повремената претплата ќе ја подариме на нашите социјални мрежи како Twitter.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.